Ziliqa Coin Yorum

Kripto paralar yeni teknoloji ürünüydüler. Fakat artık kripto paralar içinde de yeni teknolojiler çıkabiliyor. Bu yeni teknolojilerden biri olan ve her gün işlem hızlarını daha çok arttırmayı sağlayan teknolojiye sahip olan Zilliqa (ZIL), oldukça dikkat çeken ve gün geçtikçe popülaritesini arttıran kripto paralardan biri. Özel bir ölçeklendirme sistemiyle birlikte her gün daha işlem yapabiliyor ve gittikçe hızlanıyor. Yapay zekâ ve veritabanı sistemleri gibi etkilere bağlı olarak araştırılan ve geliştirilen Zilliqa, ancak 2-3 yıllık bir çalışmanın sonunda piyasaya sunulabildi.

Zilliqa (ZIL) Nedir?

Yeni nesil blockchain teknolojisine önderlik ettiğini belirten Zilliqa, ölçeklenebilirlik problemlerini tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor. Sistemi olabilecek en küçük parçalarına ayırıp, geliştirdiği teknoloji sayesinde her madencilik işlemi sonucunda işlem hızlarını 2’ye katlıyor. Böylece işlem hızları artıyor ve kazanılacak potansiyel yatırımcılar çoğalmaya başlıyor.

Kendi altyapısını kullanan ve devasa bir sisteme sahip olmayı hedefleyen Zilliqa, VISA gibi büyük bankacılık firmalarını dahi geçmeyi planlıyor. Güvenilir klasik akıllı sözleşmeleri kullanan ZIL, bunun yanında madencilere de birçok fırsat tanıyor. Ancak birçok kişi sistemin bu kadar detaylandırılması sonucunda güvenlik açıklarının kaçınılmaz olacağını düşünüyor. Bunun içinde önlem almak isteyen ZIL, hala geliştirilmeye devam ediyor. Halka açık bir blockchain zinciri olan ZIL, belki de bir gün tüm ölçeklenebilirlik sorunları çözebilir ve bu konuda Dünya’da öncü olmayı başarabilir. Böyle bir durumda kazanacağı değer ve sesini duyuracağı alan oldukça fazla olacaktır.

Zilliqa (ZIL) Fiyat Analizi ve Tahminler

Zilliqa 2017 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana, her gün popülaritesini daha da arttırıyor. 250 milyon dolardan fazla hacme sahip ve maksimum 21 milyar, toplam 14 milyara yakın ve dolaşımda 10 milyar arza sahip. İstikrarlı bir ilerleyiş sergileyen Zilliqa, bu zamana kadar en yüksek $0.23 değerini gördü. Tüm zamanlarda gördüğü en düşük değer ise $0.002 idi. Günümüzde $0.02 değerlerinde gezinen ZIL, bu değeriyle bile oldukça önemli bir konuma sahip.

Birçok kişi tarafından eninde sonunda bu teknolojinin tüm kripto paralar tarafından benimseneceği ve bu durumun da Zilliqa’yı yüksek yerlere getireceğine inanıyor. Bazılarına göre ise Zilliqa yakın zamanda delist bile olabilir. Hangisi olur bilinmez ancak ZIL, amaçları ve hedefleri mantıklı olan, hedeflerinden sapmayan bir ekibi barındırıyor. Arkasında böylesine azimli ve kararlı bir Dünya olunca, uzun vadede kaybettireceğini hiç sanmıyoruz.

Zilliqa (ZIL) Nereden Alınır?

ZilliqaCoinmarketcap sıralamasında ilk 100 içerisinde bulunsa da ilk 50’ye girmeyi başarabilmiş değil. Bu yüzden çok fazla bilinmiyor ve birçok borsada listelenmiyor. Ülkemizdeki kripto para borsalarında maalesef ZIL bulunmuyor. Ancak uluslararası borsalarda birçok noktadan ZIL alım satımı yapabilmeniz ve cüzdanınızda barındırabilmeniz mümkün. Binance, OKEx, Huobi Global gibi adını duyurmuş ve güvenilir olan kripto para borsaları üzerinden hemen ZIL satın alabilir, isterseniz alım satım yapabilir isterseniz de uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz.