Vet coin nedir

Şu sıralar boğa sezonunda olduğumuz herkes tarafından kabul görmüş durumda. Bu boğa sezonunda diğerlerine göre çok fazla değer kazanan altcoinler bulunuyor. Bunlardan biri de VeChain. VeChain vakfı tarafından piyasaya sürülen ve yarı merkezi yapıya sahip olan VeChain birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Her kripto paranın kendine özel bir kültürü bulunmakta ve kripto paranın hareketlerini tahmin edebilmek için ise bu kültürü iyi bir şekilde anlamak gerekiyor. VeChain’i de anlamak için ekosistemini ve kültürünü anlamak gerekiyor. Bu yazımızda VeChain nasıl var oldu, ne amaçlar için kullanılıyor ve neye göre hareket ediyor gibi sorulara yanıt arayacağız.

VeChain (VET) Nedir?

2017 yılında VeChain Vakfı tarafından piyasaya sürülen, temel olarak şeffaf ve güvenilir bir ekosistem oluşturmayı hedefleyen VeChain (VET), ilk çıktığı günden itibaren çok yüksek yerlerden yatırım almayı başardı. Böylece piyasada iyi bir yer edinmeyi başardı.

VeChain kurulma amacı tedarik zincirlerinde yaşanan transfer problemlerinin önüne geçmektir. Mantık olarak kaçakçılık gibi problemlerin önüne geçilmesi hedeflendi. Durum böyle olunca birçok sektörden VeChain’e karşı büyük bir ilgi oluştu. Bu sayede 3 yıl önce kripto para borsalarında yerini aldı ve popülaritesini her geçen gün arttırıyor. VeChain’in hareketleri büyük şirketlerin hareketleriyle doğrudan ilişkilidir. Bunun yanında ister istemez Bitcoindominansına da takılmaktadır.

Vechain vet coin yorum

VeChain tek başına bir milyar dolardan fazla hacme sahiptir. Bu sebeple en yüksek hacimli kripto paralar arasında yer almaktadır. Fiyat açısından ise bir birimi oldukça düşük fiyatlıdır. Ancak bu durum ticaretleri ve transferleri kolay bir hale getirmektedir.

  • VeChain tüm zamanlar en yüksek değeri $0.022
  • VeChain tüm zamanlar en düşük değeri $0.0016

Şu an tarihinin en yüksek değerini olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim. Önümüzdeki günlerde yükseliş trendinin devam edip etmeyeceği konusunda ise net bir tahmin maalesef bulunmuyor. Ancak uzun vadede yatırımcısını üzmeyecek bir altcoin olduğu düşünülüyor.

VeChain, VeChain vakfı tarafından arz edildiği için madenciliği bulunmuyor. Vakıf dönem dönem ek arz oluşturabiliyor. Fakat şu an piyasadaki mevcut arz değeri 55 milyar VET.

VeChain Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

VeChain birçok borsadan alınıp satılabilir. İsterseniz borsalarda alım satım yaparak kar elde edebilir, isterseniz de VeChain kabul eden cüzdanlarda varlığınızı saklayabilirsiniz. Binance gibi borsalara kayıt olarak hemen VeChain işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.