Uzmanlardan Altcoin Önerileri

Bitcoin’in düşüşüyle birlikte birçok altcoin de değer kaybetti. Fakat uzmanlar ilerleyen zamanlar için belli başlı altcoinlerin atak yapacağını düşünüyor. Bu altcoinler için de önerilerde bulunuyor. Tabii ki bu analiz yapan kişilerin de kendilerine göre bildikleri konular ve referans aldıkları noktalar olduğu için de kişiler de bu tür önerileri ciddiye alıp yatırımlarını da buna göre gerçekleştiriyorlar. Convex (CVX) analistlerin ilk önerisi olarak karşımıza çıkıyor. Elliot Wainman bilindiği üzere yapmış olduğu analizlerle ön plana çıkan ve kripto para piyasasında adından söz ettirmiş kişilerden bir tanesi. Convex adlı altcoini belki de birçok kişi daha önce duymadı fakat Wainman’a göre bu altcoin yakında parlayacak.
Convex zaten son 1 haftada tamı tamına %87 değer kazandı. Yani 100 dolar koyan birisi şu anda 87 dolar kar etmiş durumda. Fakat Wainman’a göre bu yükseliş geçici bir yükseliş değil ve Convex yatırımcılarını mutlu etmeye devam edecek. 10 Eylül 2021 itibariyle 12.89 dolar olan Convex’in 2021 sonunda ne kadar olacağı da merak konusu. Solana (SOL) da bir diğer altcoin önerisi. Bu altcoin önerisini veren kişi de yaptığı analizlerle adından söz ettiren Lark Davis. Solana’nın NFT alanına genişlemesinin de özellikle NFT’nin bu kadar önem kazandığı günlerde oldukça etkisi olacağını düşünen analist bunun yanı sıra 3. en büyük spot ve 2. en büyük türev borsası olan FTX’ten de bu altcoin için destek olmasının da dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu ifade ediyor.
Son öneri de Graph (GRT). Bu öneriyi veren kişi de kripto parayla ilgilenen hemen hemen herkesin yakından tanıdığı Ben Armstrong. Armstrong GRT’ye yatırım yapan kişilerin birden 100x beklememesi gerektiğini ve uzun vadeli düşünmeleri gerektiğini ifade ederken uzun vadede kazandıracağına olan inancının da oldukça yüksek olduğunu ifade ediyor. Blockchain kullanımı katlanarak artış gösteriyor ve The Graph teknolojisi bu konuda oldukça önemli bir rol oynuyor. Tüm bunlar düşünüldüğü vakit GRT de yatırımcılarını üzmeyecek bir altcoin olarak ön plana çıkıyor.