Theta Coin Yorum

İnternet üzerinde hızla yükselen bir sektör olan video içerikleri, büyük problemlere sahip olabiliyor. İnternet üzerindeki video içeriklere yeni bir düzen getirmek isteyen Theta ise bu sektörü baştan yaratmayı hedefliyor. Merkeziyetsiz bir akış ağı oluşturan ve açık kaynaklı bir protokol olan THETA, arkasında birçok önemli ismi ve firmayı da barındırıyor.

THETA Coin Nedir?

Asıl amacı video platformlarındaki, e-spordaki ve eğlence sektöründeki tüm problemleri çözerek hepsini bir platformda toplamak olan THETA, düşük maliyetli ve stabil bir sistem oluşturmak istiyor. Video platformlarındaki düşük kaliteler, içeriklerin herkese ulaşamaması, canlı yayın problemleri gibi birçok problem bulunuyor. Merkeziyetsiz bir platform üzerinde tüm bu problemlerin üstesinden gelecek olan THETA, arkasında Youtube ortağı Steve Chen, Twitch kurucu ortağı Justin Kan gibi birçok ismi de barındırıyor.

E-Spor sektörünün gelişmesi, E-spor takipçilerini gün geçtikçe arttırıyor. Ancak böylesine büyük organizasyonların internet üzerinden izlenebilmesi için yüksek işlem güçlerine ve maliyetlere ihtiyaç duyuluyor. Bunun önüne geçmek ve daha sağlıklı bir ağ oluşturmak için THETA, ThetaCoin yardımıyla sorunların üstesinden gelebilir. İzleyicilerine ve takipçilerine düzenli olarak THETA Coin verecek olmalarının yanı sıra, bu sayede birçok gereklilikten de kurtulmuş olacak.

Ödüllendirmek için havuz, yüksek kalitelerde yayın yapabilmek ve masrafların minimalize edilmesi THETA’nın hedeflediği 3 ana hedef. Tüm bunlar sayesinde merkeziyetsiz ve herkesin sorunsuzca erişebileceği bir video platform oluşmuş olacak.

THETA Fiyat Analizi ve Yorumlar

THETA Coin’in ödül yöntemiyle elde edildiğini belirtmiştik. Buradan yola çıkarak arz tam olarak böyle gerçekleşecek ve diğer türlü madencilik yapmak mümkün olmayacak. Toplam arzı 1 milyar olarak belirlenen THETA, dolaşımda 870 milyon arza sahip. En değerli kripto paralar arasında ilk 50’de bulunan THETA, 300 milyon dolar üzerinde hacme sahip. Arzına ve hacmine göre değeri de uygun olan bu kripto paranın şu anki değeri $0.30-0.50 aralığında ilerliyor. Tüm zamanlar en yüksek değeri $0.55 iken, tüm zamanlar en düşük değeri $0.03 olarak kayıtlara geçti.

Gelecekte video platformlar vazgeçilmez olacağı için THETA’nın burada çok büyük bir etken olacağı düşünülüyor. Eğer ki düşünüldüğü gibi olursa THETA en değerli kripto paralar arasına bile girebilir. Kısa vadede ise herhangi bir tahmin veya bilgi bulunmuyor.

THETA Nereden Alınır?

THETA, kripto para borsalarında da alım satımı yapılabilen bir kripto paradır. Ancak genel olarak THETA sahibi olabilmeniz yolu THETA platformuna dahil olmaktır. Böylece ücretsiz bir şekilde THETA sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında Binance, Huobi Global gibi kripto para borsalarında alım satım yapabilmeniz mümkündür.