Tether coin nedir

Züleyha TETİKÇİ :
Hocam Merhaba,
Piyasada yeniyim ve birkaç hafta önce tether coin aldım. Ancak ne zaman açıp baksam hep fiyatı 1$ olarak gösteriyor. Ne zaman yükselir acaba? Bir de bu coin hakkında bilgi verebilir misiniz? Bazen dolar değil de elimdeki Bitcoin miktarının arttığını görüyorum. Bu gibi durumları yorumlarsanız çok sevinirim.

Züleyha Merhaba ;
Tether bir coin olmasına rağmen sabit fiyata sahip bir kripto paradır. Yani tether’ın amacı her zaman 1$ olmaktır. Yani paranı dolara yatırmış gibi düşünebilirsin. Elindeki Bitcoin miktarının artmasına da şöyle bir yorumda bulunabilirim. Bitcoin fiyatı düştükçe daha fazla sayıda alabileceğin için elindeki BTC miktarın artıyormuş gibi görünebilir.

USDT Coin nedir?

Aslında tether ile usdt coin aynıdır. USDT borsalardaki kısa ismidir diyebiliriz. Son zamanlarda bir çok rakibi çıkmış olsa da USDT her zaman hacmi en çok ve en stabil coin olarak görünmektedir. Neredeyse kripto paralarda işlem yapan kişilerin tamamı alım ve satım işlemlerini USDT coin ile yapmaktadır.

Tether almak mantıklı mıdır?
Aslında tether genellikle bir çok kripto piyasasında işlem yapan kişide mevcuttur ve sürekli olacaktır. Herhangi bir coini dolar bazında sattığınızda elinize direkt tether geçer. Tether tamamen 1$ a eşit olduğundan dolayı dolara yatırım yapmak isteyen kişiler elinde dilerde usdt bulundurabilir. Aslında baktığımız zaman normal elde bulunan bir dolardan bir farkı yoktur. Ancak biliyorsunuz ki burada bulundurduğunuz USDT gizlilik açısından daha uygundur. Sizin ne kadar miktar dolarınız olduğunuz cüzdan adresiniz bilinmeden kimse tarafından öğrenilemez.

USDT nereden alınabilir?
Günümüzde artık neredeyse tüm borsalarda usdt paritesi bulunuyor. Bu sayede istediğiniz borsaya USDT gönderebilir ve istediğiniz borsadan usdt satın alabilirsiniz. Aldıktan sonra dilerseniz cüzdanınızda da bulundurabilirsiniz.

Kripto sektöründe tether bulundurmanın ne gibi avantajı olabilir?
Şöyle bir faydası olabilir; satın almayı düşündüğünüz bir coinin çok hızlı düşmesi yada yukarı yönlü hareket başlatması durumunda almak isteyebilirsiniz. Ancak banka hesabınızda bulunan dolar ile hızlı bir şekilde satın alma işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Fakat burada bulundurduğunuz Tether’ları önemli durumda anında kulanabilirsiniz.