Swipecoin (SXP) Yorum

Geleneksel ödeme ve ticaret yöntemleri ile kripto para ödeme ve ticaret yöntemleri oldukça farklıdır. Ancak bir kripto para birimi bu iki farklı yöntemi entegre bir hale getirmek istiyor. Geleneksel bankacılık yöntemleri ile kripto para alım satımı yapabileceğiniz, alışverişler gerçekleştirebileceğiniz SwipeCoin (SXP), hem eskiyi hem de yeniyi bir araya getirerek dikkat çekmeyi başarıyor. Son zamanlardaki yükselişi ve hedef olarak belirlediği işlemler sebebiyle popülerliği gün geçtikçe artan SXP, bu trendini devam ettirecek gibi duruyor.

SwipeCoin (SXP) Nedir?

Kullanıcılarına çoklu cüzdan desteği sunan SwipeCoin, birçok kripto para ile ticaret yapmanıza imkan tanıyor. Sundukları Swipe kart sayesinde Visa ile anlaşmalı her noktada kartınızı kullanmanızı sağlıyor. Bu açıdan incelendiğinde geleneksel kartlardan bir farkı olmayan Swipe, farklılık olarak kripto paralarla ticareti mümkün kılıyor.

Swipe kart 20’den fazla kripto paranın barındırılmasını, ticaretinin yapılmasını ve gerçek zamanlı olarak harcanmasını sağlıyor. Hem dijital cüzdan olan hem de bir Visa kartı olarak kullanılabilen Swipe, Ethereumblockchain zincirini kullanıyor.

  • Kullanıcılar elinde bulunan kripto paraları anlık olarak fiat para birimlerine dönüştürebilir ve harcayabilirler.
  • Swipe Kartta stake edilen varlıklar indirim ve ödüller sunar. (Staking sistemi mevcuttur.)
  • Swipe Kartta, işlem ücretleri, para çekme masrafları gibi tüm ek giderler SXP ile ödenebilir.
  • Swipe Kartı Visa ile anlaşmalı olduğu için tüm özellikler ve güvenlik önemleri burada da geçerlidir.
  • Swipe Kartı bir döviz banka kartı olarak düşünülebilir. Tek farkı içerisinde birden fazla kripto para barındırabilmenizdir.

SwipeCoin (SXP) Fiyat Analizi ve Yorumlar

SwipeCoin, kart sisteminden yola çıkılarak bir geçiş tokenidir diyebiliriz. Bunun yanında sadece SXP’ye özel alım satımlar da mevcuttur. Bankacılık işlemlerinde yoğun olarak kullanıldığı için oldukça değerli bir kripto para birimidir. Dolaşımda 65 milyon, toplamda 300 milyon adet arza sahip olan SXP, 200 milyon dolardan fazla hacme sahiptir. Değer olarak da boğa piyasasından çok etkilenen ve değerini katlayan bir kripto paradır. Bugüne kadar gördüğü en yüksek değer Ağustos 2020 tarihinde $5.02 olarak kayıtlara geçmiştir. En düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.16 olmuştur. Böyle incelendiği zaman SXP’nin kendini kısa süre içerisinde 20’ye katladığını anlayabiliriz.

Gelecek süreçte popülerliği artacak olan SXP, kısa vadede yatırımcılarını pek memnun etmeyebilir. Bunun sebebi piyasanın oldukça fazla şişmesinden kaynaklanıyor. Ancak uzun vadede performansından bir şey kaybetmezse yatırımcısını çok daha fazla memnun edeceği kesin.

SwipeCoin (SXP) Nereden Alınır?

SwipeCoin, Swipe kartına sahipseniz anlık olarak alabileceğiniz bir kripto para birimidir. Bunun yanında uluslararası kripto para borsalarından da SXP alabilmeniz ve alım satım yapabilmeniz mümkündür. Binance, BitHump, KuCoin gibi borsalar üzerinden hemen SXP alım satımı yapmaya başlayabilirsiniz. Ülkemizdeki kripto para borsalarında ise henüz SXP bulunmamaktadır. Ancak gelecek zamanda bu kripto para birimini Türk borsalarında da görebilmemiz olasıdır.