SNX Coin Yorum

Bazı kripto para birimleri köprü oluşturmak ve işlemleri kolaylaştırmak amacıyla üretilirler. Bu köprüler geleneksel para birimleri ile kripto paralar arasında olabilir veya işlem ücretlerini düşürmek için piyasaya sürülmüş olabilirler. Synthetix Network Token (SNX) de bu köprü altcoinlerden biri olma özelliğini taşıyor. SNX ile hisse senetleri, dövizler ve değerli madenler arasında ERC-20 altyapısı ile bir iletişim kurulması ve etkileşim sağlanması hedeflenmektedir.

Synthetix Network (SNX) Nedir?

Synthetix Network (SNX), geleneksel varlıklar ile (Hisse, döviz, altın, emtia vs.) Ethereumblockchain zincirini bütünleşmiş bir hale getirerek etkileşim kurmalarını sağlıyor. Merkeziyetsiz bir şekilde 2019 yılında piyasaya sürülen SNX, bir köprü görevi görmeyi amaç edinmiştir. Gerçek hayatta bulunan varlıkların, sanal Dünya’da eşdeğer bir şekilde değerini çıkaran ve SNX olarak karşılığını veren bu sistem ile iki farklı noktada da işlem yapılmasına olanak tanır. Örneğin bir altını anlık olarak SNX’e dönüştürebilir veya tam tersini yapabilirsiniz. Yapılan bu işlemlerin tümü Ethereumblockchain zincirleri üzerinde gerçekleşir.

Synths ismi verilen varlıklar, fiziksel varlıkların her birinin karşılığını göstermesi için üretilmiş varlıklardır. Tüm synths’ler bir varlığa özeldir ve onun fiyatına göre entegre edilir. SNX ise gerekli işlem ücretlerinin tahsil edilmesi, hesapların kitlenmesi ve gerekli fonun oluşturulması için kullanılmaktadır. Synths yardımıyla reel varlıklar ile diğer kripto paralar arasında alışveriş sağlanabilir. Tüm bu sistemlerin genelinde herhangi bir merkezi sistem bulunmamaktadır ve tamamen arındırılmış bir şekilde Blockchain üzerinden işlemler hiçbir yere bağlantı olmadan tamamlanır.

Synthetix Network (SNX) Fiyat Analizi ve Yorumlar

Synthetix Network (SNX), getirdiği yenilikler ve gerçek dünya ile sanal dünyaya para akışını sağlaması sebebiyle oldukça iyi bir hacme sahiptir ve gün geçtikçe yükselişini arttırmaktadır. Coinmarketcap en değerli kripto paralar sıralamasında ilk 50’nin içinde bulunan SNX, 600 milyon dolardan fazla hacme sahiptir. Bunun yanında 90 milyon üzeri dolaşan arz ve 200 milyona yakın toplam arza sahiptir. Boğa piyasasından en çok etkilenen kripto para birimlerinden biri olan SNX, 15 Ağustos 2020 tarihinde rekor kırarak en yüksek değeri olan $7.37 değerini görmüştür. Tüm zamanlar gördüğü en düşük değer ise 2019 yılında $0.03 olarak kayıt edilmiştir.

Bu beklenmedik ve hızlı yükselişin sonucunda birçok analist ve yatırımcı SNX’in bir süre durgun ve düşüşte olacağını düşünmektedir. Ancak uzun vadede SNX dışarıdan oldukça fazla yatırım aldığı için kendi ekosistemini oturtabilir ve değerinde köklü değişiklikler olabilir.

Synthetix Network (SNX) Nereden Alınır?

SNX, ülkemizdeki kripto para borsalarında maalesef bulunmamaktadır. Ancak uluslararası kripto para borsaları üzerinden hemen SNX alım satımı yapmaya başlayabilirsiniz. Kendi cüzdanı ve ETH uyumlu tüm cüzdanlarda SNX varlıklarınızı barındırabilirsiniz. Binance, OKEx, CoinEx, LBank, MXC gibi platformlara kayıt olarak hemen işlemlerinizi yapabilirsiniz.