Ripple fiyat tahmini

Son yaptığımız oylamada Xrp isimli coini incelememiz yönünde görüş bildirdiniz. Xrp coinin; projesi, fiyatı ve geleceği hakkında yaptığımız araştırmaları derleyerek okurlarımız olan sizlere sunacağız. Öncelikle coinin işlevi ne anlama geldiğini inceleyelim.

Xrp Ripple Nedir?

Xrp, geçmişte yaşanan Bitcoin ile alakalı problemlerin önüne geçmek amacıyla kurulmuştur. Kripto para sektörünün ödeme aracı olmayı kendine hedef olarak belirlemiştir. Çok düşük transfer ücretleri ve hızlı olması diğer altcoinlerden kendisini ayıran en büyük özelliğidir

Ripple coin madenciliği var mıdır?
Coinimizde herhangi bir madencilik durumu söz konusu değildir. Her yapılan transfer sonucunda çekilen fee ücretleri token adetlerinden düşülüyor. Bu sayede piyasadaki token adet her transferden sonra günden güne azalıyor.

Ripple’ın diğer coinlerden ayrılan en büyük özelliği ise merkezi olan bir yapısının olmasıdır. Adeta kripto para sektörünün aykırı bir çocuğu gibi kurumsal bir yapıya bürünmüştür.

Ripple fiyat tahmini
Ripple fiyat tahmini

Xrp Ripple coin geleceği nedir kaç dolar olur?

Bazı arkadaşlarımız ne yazık ki 500$, 600$ gibi rakamlar ile hayaller kuruyor. Ancak bir ripple fiyat tahmini yaparsak bu rakamlara gerçekten ulaşması çok zor. Belki uzak gelecekte görülebilir. Ancak şu anki piyasa durumu göz önüne alındığında adetlerine bakarak bu rakamları görmemiz neredeyse imkansız.

Peki ripple kaç $ olabilir?
Yakın boğada diğer coinler kadar değer kaybetmediğini ve geçmişte de 3$ gibi rakamları gördüğünü düşünecek olursak gelecek için ripple fiyat tahmini 10$,20$ gibi hedeflerine ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

Xrp coin‘in yatırımcılarını bekleyen çok büyük bir tehlike var. Bu da şirketin elinde tuttuğu büyük miktarlardaki coin adetleridir. Piyasada dolaşan tokenlerin %50’sinden fazlası şirket bünyesinde duruyor ve istediklerinde bunların satışını gerçekleştirebilirler.

Xrp ripple grafik yorumu

Bir ripple grafik yorumu yapacak olursak aşağıdaki gibi mantıklı bir çizim yapabiliriz. Diğer jetonlara göre daha emin adımlarla ilerleyeceğini ve anlık çok sert hareketler görmeyeceğimizi düşünüyoruz. Aşağıdaki grafiğe göre de az çok bir ripple fiyat tahmini yapmak mümkün olabilir.

Xrp ripple grafik
Xrp ripple grafik

Ripple akbank iş birliği
Son olarak ülkemizde de aktif kullanılan Akbank ile yaptığı anlaşmadan bahsedelim. Ripple dünya genelinde anlaşma yaptığı bir çok banka ile adından sıkça söz ettiriyor. Bu şekilde de hem insanların güvenlerini kazanıyorlar, hem de sürekli gündemde kalıyorlar. Eğer paranızın gelecekte güvenli bir şekilde artmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu şekilde yapılan anlaşmalar ve yeni haberler grafiğe göre ripple fiyat tahmini yapmamızı zorlaştırıyor. Bu nedenle yazığımız rakamlardan bir anda çok farklı noktalara ilerleyebiliriz.

Bu arada eğer elinizde ethereum var ise Ethereum fiyat tahmini hakkında olan yazımıza da bakmanızı öneririz.