reB∆se Coin Analiz ve Yorumları

Elastik supply ile çalışan coinler, sizlere güzel kazançlar elde etmeyi vaad ederek giderek çoğalıyor. Bununla birlikte yanlış bir tercih sonucu sizleri büyük zararlara uğratabilir. Daha önce de bu sistemlerin ilkleri arasında yer alan AMPL isimli elastik supply coini anlatmıştık. AMPL hakkında detaylı bilgiye de https://coinborsasi.net/ampleforth-coin-ampl/ bu linkten ulaşabilirsiniz.

reB∆se ; AMPL 2.0 adı altında elastik supply sistemde gördüğü eksikleri gidereceğini iddaa ediyor. Bu yazımızda da daha çok diğer rebase sistemler ile arasında olan farkları inceleyeceğiz.

reB∆se Nedir?

The Rebase Project (reB∆SE) merkeziyetsiz finansın (DeFilerin) en iyi özelliklerini kombine ederek, onun güçlü taraflarını ön plana çıkaran bir proje. Tokenimizin en belirgin özelliği, kullanıcıların token sayısının günlük olarak “rebasing” denen süreç boyunca artması veya azalması. Ayrıca likidite havuzlarını, likidite madenciliğini, “farming” ürünlerimizde yield farmingi, staking ve bonding curve varlıklarını teşvik ediyoruz.Bunlar öylesine sözler değil, tüm ürünlerimiz diğer popüler DeFi ürünlerinin bir araya getirilebilir doğasını ve uyumluluğunu benimsiyor.

reB∆se tokeni diğerlerinden ayıran en önemli özellikler

  • Stimulus : Hiç bir elastik sistemde bulunmayan bir özellik olan stimulus günlük rebase saatinde bazı cüzdanlara ekstra ödüller gönderilmesini sağlıyor. Bu sayede hiç beklemediğiniz bir anda fazladan reB∆se tokeni cüzdanınızda bulabilirsiniz. Stimulus sistemi aslında insanlara daha fazla cüzdanda reB∆se token tutmayı teşvik ediyor. Ne kadar çok cüzdana bölerseniz stimulus ödülünü kazanma şansınız o kadar artar.
  • Negatif reB∆se : Bildiğiniz gibi elastik supply’ın en büyük özelliği 1$ ın üzerinde kaldığı sürece eldeki token sayısının artmasıdır. Ancak 1$ ‘ın altına inmesi hiç bir yatırımcının istemediği bir şeydir. Hem fiyatın düşmesi hemde eldeki coinlerin sürekli azalması yatırımcının psikolojisini derinden etkiler. reB∆se, burada da farkını ortaya koyarak stimulusu negatif rebase’e enjekte ediyor. Token sayınız azalırken bir anda yüklü bir ödül stimulus ödülü ile kar edebilirsiniz.
  • Likidite havuzları ve farming : reB∆se , farklı likidite havuzlarında stake imkanı sağlıyor. Elinizdeki reB∆se’leri istediğiniz zaman geri çekme imkanı ile likidite havuzlarına dahil edebilirsiniz.

reB∆se ekibi anonim değil!

reB∆se’in en büyük farklarından biri de ekibinin anonim olmaması. Elastik supply sistemlerinin bir çok riski bulunduğundan bu kategoride yer alan geliştiriciler kendilerini anonim olarak gizlerler. Bu sayede yaşanacak problemlerde ortadan kolayca kaybolup her şeyden sıyrılabilirler. Ancak reB∆se ekibini https://www.rebase.capital/ adresinden kolayca inceleyebilirsiniz. Bunumla birlikte LinkedIN’lerine dahi ulaşabilirsiniz.

reB∆se tokeni nereden satın alabilirim?

Yoğun talepten dolayı ön satışların hızlı bir şekilde tükendiğini üzülerek belirtmek istiyorum. Satın almak isteyenler ağustos sonu borsalardan erişebilir. İlk olarak uniswap üzerinde listelenmesi bekleniyor. Yani aslında Uniswap üzerinden de satın aldığınızda bir çok insanın önüne geçmiş olacaksınız.