Ponçik ne demek

Günümüzde sosyal medyada oldukça popüler olan bir sözcüğü ele alacağız. Haydi bakalım Ponçik ne demek detaylı bir şekilde yazımızda örneklerle inceleyelim.

Ponçik nedir tdk
Kelimemizin türk dil kurumunda herhangi bir karşılığı bulunmamaktadır. Bizde ponçik tdk anlamı bulunmadığından halk arasında kalıplaşmış sözcük olduğunu düşündük ve kelimemizin aslında 2 farklı anlamı olduğunu keşfettik. Biz ilk önce, halk arasında artık kalıplaşmış olan anlamını açıklayacağız.

Ponçik nedir?

İlk olarak bizim yüklediğimiz anlamına göre tanımını gerçekleştireceğiz.
Ponçik insan :Ülkemizde, özellikle birbiri ile çok iyi anlaşan kişilerin kullanmış olduğu çok şirin, sevilen insan anlamına gelmektedir. En fazla bu şekilde kullanıldığı tespit edilmiştir. Sevgililerin arasında da ponçiğim gibi kelimelerde de kullanıldı görülmüştür.
Ponçik Hayvanlar : Bazı hayvanlarda da görüntüsü itibari ile bu sözcüğün yakıştırması yapılabilir. Bu hayvanları; Ponçik kedi, ponçik panda, ponçik köpek, ponçik ayı gibi örneklerle sıralayabiliriz. Aşağıda da bazı ponçik hayvanların resimleri bulunmaktadır.

ponçik panda
ponçik panda

Yukarıda da bir ponçik panda fotoğrafını görüyorsunuz. Yanına alkol koyup “ponçiksin diye mutlu sanıyorlar” sözcüğü yazılarak insanları gülüp etkilemesi sağlanmış.Normalde de çok sempatik hayvan olan pandaları, böylesine bir görüntü altına almak insanların daha da sevmesine yol açmış

ponçik köpek
ponçik köpek

Şimdi de sıradaki fotoğrafımızda bir ponçik köpek var. Hatta kendisinin şirinliği dışında başka bir özelliği daha bulunmaktadır. Bu açık kahverengi ve beyaz renk köpeğimiz dünyanın en küçük köpeğidir.

ponçik kedi
ponçik kedi

Üçüncü ve son fotoğraf incelememizde bir ponçik kediyi radarımıza aldık. Ne kadar şirin olduğunu gözlerinden de görüyor musunuz? Zaten ülkemizde de kendisi en çok sahiplenilen iki hayvandan birisidir

Şimdide bonus olarak alakasız bir ürün paylaşımı yapacağız. Yandaki mor renk ürünümüzün ismi de ponçik hırka şeklindedir.Aslında görüntüsüne, durduğu şekle göre verilmiş bir isim değil gerçekte de adı bu şekildedir. Soğuk kış aylarında montumuzun altında koruyucu bir giysi olarak yumuşacık hırka kullanabiliriz.

ponçik hırka
ponçik hırka

Ponçik Tatlısı

İlk anlamının şirin ve sevilen insanlara karşı söylendiğini söyleymiştik. İkinci diğer anlamı da ponçik tatlısıdır.

ponçik tatlısı
ponçik tatlısı

Ülkemizde çok popüler olmayan bu tatlı aslında elmalı kurabiyenin biraz daha yumuşak hali olan pişi tatlısına benzetilmektedir. Zevke ve tercihe göre; çikolatalı, reçelli ve kremalı çeşitleri bulunmaktadır. Bu tatlı aslında Polonyanın kendine özgü bir tatlı çeşitidir. Ancak Dünyada en çok; Polonya, Rusya, Ukrayna gibi ülkelerde üretilip tüketimi yaygındır.