Pentoshi’den Dogecoin ve Cardona Tahmini

Özellikle son 1-2 aydır birçok altcoin belli bir çizgide kaldı. Bunlardan bir tanesi de dogecoin. Bir ara TL olarak 5 seviyelerine yaklaşan dogecoin günümüzde 2.50 seviyelerinde. Ayı durum cardona yani diğer bilinen adıyla ADA için de geçerli. Özellikle Elon Musk’ın bu tür konularda dogecoin’e verdiği destek biliniyor. Bu durum öyle bir hal aldı ki Elon Musk twit attığı vakit birçok kişi dogecoin bile alıyor. Çünkü bunun sebebi Elon Musk’ın twit atmasıyla dogecoin’in birçok vakit değer kazanması olarak gösteriliyor.

Birçok bu konuda uzmanlaşmış analist bulunuyor. İşte bunlardan bir tanesi de Pentoshi. Pentoshi’nin ilk tahminleri ADA için oluyor. ADA’nın 1-2 hafta içerisinde 2 doların altını göreceğini düşündüğünü belirten Pentoshi bunun yeni zirve öncesi küçük bir düşüş olacağını ifade ediyor. Aynı zamanda ADA’nın altcoinler arasında en güvenilir coinlerden bir tanesi olduğunu ve bu sebeple de talebinin her zaman yüksek seviyelerde olmasını beklediğini ifade ediyor. Pentoshi’ye göre ADA’nın yükselmesi çok yüksek bir ihtimal ve zaten bunun da temellerini atmış durumda. Eylül ayında gerekli yükselişin yaşanacağını ve ADA sahiplerini memnun edecek günlerin çok uzakta olmadığını düşünüyor. Ayrıca önümüzdeki haftalarda bir talep> arz dinamiğinin görülmesinin çok yüksek olacağını da ifade ediyor.

Pentoshi’nin bir diğer analizi de son ayların en çok karşımıza çıkan coinlerinden bir tanesi olan dogecoin ile ilgili. Dogecoin’in özellikle eylül ayı itibariyle herkesi memnun edecek seviyeye geleceğini ifade ediyor. Bu sebeple eğer hala cüzdanınızda dogecoin yoksa ve Pentoshi’nin de analizlerine güveniyorsanız alabilirsiniz. Çünkü Pentoshi’ye göre dogecoin hiç zorlanmadan 0.45 dolar seviyelerini görecek. DOGE’nin şu anda piyasaya yeni giren kişiler için 2017’nin sonundaki boğa piyasasından sonra en çok benimsenen altcoin olduğunu da ifade ediyor. Fakat buna rağmen dogecoin’in piyasada oldukça fazla olmasına rağmen bunun büyük çoğunluğunun da birkaç büyük yatırımcıda olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Bu sebeple de yükselir yükselmez elden çıkarmak mantıklı çünkü büyük sürprizlere de gebe bir coin.