Paribu Visa Kripto Para Ortaklığı

Şu anda Türkiye’nin en yüksek hacme sahip olan kripto para borsası paribu çok büyük bir hamleye hazırlanıyor. Paribu – Visa arasında yapılan görüşmeler sonucunda Türkiye’de bir ilk başarılmak üzere. Eğer Visa ile anlaşma sağlanırsa kolay bir şekilde kripto para alımı yapılabilecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar sonucunda, 19 aralık tarihinde Paribu Lideri Yasin ORAL tüm detayları duyuracağını açıkladı. Söylemlere göre Türkiye’de bir ilk başarılmak üzere denildi. Visa ile yapılan görüşmeler sırasında muhtemelen kredi kartı ile kripto para alımının gündemde olması tahmin ediliyor.

Paribu visa ortaklığı
paribu visa ortaklığı

Normalde Paribu Borsası üzerinde kredi kartı ile alışveriş yapılmıyor muydu?

Hayır; sadece Paribu borsası değil. Türkiye’de yer alan hiç bir borsada kredi kartı ile kripto para alımı seçeneği bulunmuyor. Eğer Paribu Visa ile anlaşır ve gerçekten kredi kartı ile alımı sağlarsa sektöründe ilk olacaktır.

Kredi kartı ile coin alımı dışında, bir de kripto ile ilgili bir kredi kartı olabileceği de düşünülüyor. Eğer bu seçenek olursa ülkemizde devrim niteliğinde bir durum yaşanabilir.

Yaz aylarında da Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük borsası olan CoinBase, Visa ile anlaşma sağlayarak günlük hayatta kullanabilecekleri bir kredi kartını basın toplantısında duyurmuştu. Hal böyle olunca Paribu Visa anlaşmasında da böyle bir beklentiye girildi.

Normalde Paribu Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Normalde Paribu hesabına para yatırmak için tek seçenek bulunmaktadır. Mesai saatleri içerisinde banka havalesi yaparak çok kısa süre içerisinde hesabınıza bakiye gönderimi sağlayabilirsiniz. Paribu çalışanları tarafından hemen onaylanıp tutar hesabınıza yansıtılır.