ONT Coin Yorum

Büyük projelerin hedefleri doğrultusunda piyasaya adım atan birçok kripto para birimi mevcut. Blockchain Dünyası oldukça büyük ve her türlü iş için kullanılabiliyor. OnChain ve PolkaProject ortaklığında gerçekleştirilen ve halka açık, blockchain sistemini yaygınlaştırma amacı güden Ontology (ONT) da bu kripto paralardan biri. Değerini gün geçtikçe arttıran, birçok yatırımcısının ve proje araştırmacısının ilgisini çeken, blockchain takipçilerinin mutlaka incelemesi gereken Ontology (ONT) kripto para birimini bu yazımızda inceleyeceğiz.

Ontology Coin (ONT) Nedir?

Akıllı sözleşme sistemlerini ve dağıtılmış defterleri içeren yüksek performansa sahip ve bu tür sistemlerin kullanımını daha geniş kitlelere yaymak için geliştirilmekte olan halka açık blockchain zincirlerinin ana platformu olmayı hedefleyen ONT, hem ticari kuruluşlar için güvenilir bir blockchain sistemi oluşturmayı hedefliyor hem de dağıtılmış veri alışverişi protokolü gibi projeler için sürekli olarak ortak modüller sağlamayı amaçlıyor.

Basit bir şekilde iş sektörü ile blockchain teknolojisini entegre etmek amacıyla yola çıkan Ontology (ONT), ticari olarak her türlü alanda yenilikler yaratmayı hedefliyor. Blockchain teknolojisi ticari alanlarda pek varlık göstermediği ve blockchain genellikle merkeziyetsiz bir yapıya sahip olması, bu durumun da güven problemlerine yol açtığı için Ontology bu duruma dur demek istiyor. Güvenilir bir blockchain ağı oluşturarak, bazı yeni modüller yardımıyla (Kimlik denetleme, veri eşitlemeleri vs.) işletmeleri de blockchain teknolojisiyle entegre etmeyi amaçlıyor.

Ontology (ONT) Fiyat Analizi ve Yorumlar

Yüksek ve kazançlı bir hedefe sahip olan ONT, ilk çıktığı günden bu yana birçok büyük isimler tarafından destekleniyor. Bu destek sayesinde Coinmarketcap en değerli 50 sıralamasında ilk 30’a girmeyi başaran Ontology, 600 milyon dolardan fazla hacme sahip. Bitcoin gibi büyük kripto paralara ister istemez bir bağımlılığı olsa da kendi ekosistemini de oldukça iyi geliştiriyor. Fiyat ve volatiliteyi dengeli bir şekilde yöneten ONT, günümüzde $0.5-1 aralığında bir değere sahip. Bugüne kadar gördüğü en yüksek değer 2018 yılında $10 iken, bugüne kadar gördüğü en düşük değer 2020 yılında $0.22 olarak kayıtlara geçti.

Ontology (ONT) Nereden Alınır?

Ontology (ONT), büyük bir ilgiye sahip ve her gün kitlesine yeni insanları katıyor. Bu sebeple birçok borsa tarafından da listelenmesi tercih ediliyor. Ülkemizdeki Türk Kripto para borsaları olan Paribu ve SistemKoin üzerinden ONT alım satımı yapılabiliyor. Bunun yanında uluslararası kripto para borsaları olan Binance, Huobi Global ve OKEx gibi borsalardan da ONT alabilmeniz mümkün.