OMG Network Coin Yorum

Kripto paralar Dünya’nın her noktasında oldukça önem verilen bir konudur. Kripto paraların ve borsaların öncüsü olan Asya ülkeleri de birçok çalışma yapmaktadır. Online ödeme ve benzeri sistemlerin sahibi olan Omise’de bunlardan biridir. Yıllar boyunca çalışmanın sonucunda 2017 yılında OmiseGo adında başlayarak, daha sonradan OMG Network adıyla devam eden OMG Coini piyasaya sürmüşlerdir. Bu yazımızda OMG neden üretilmiştir, neye hizmet vermektedir ve sağladığı kolaylıklar nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

OMG Network (OMG) Nedir?

Ethereum tabanlı bir teknloloji olan ve ölçeklendirilebilir, global bir blockchain sistemi oluşturmayı hedefleyen OMG, 2013 yılında geliştirilmeye başlandı ve 2017 yılında OmiseGO adıyla piyasaya çıktı. Daha sonrasında ismi OMG Network olan değişen OmiseGO, kripto paralar ve fiziksel paralar arasındaki transferleri ve işlemleri hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Daha öncesinde sahip oldukları finansal sistemler sayesinde bu hedeflerine kolayca ulaşabilecekleri düşünülüyor.

Bunun yanında OMG, geleneksel ödeme yöntemleri ile rakip sayılabilir. Sahip oldukları online ödeme sistemleri ve kripto paraları sayesinde herkesin bu para birimleriyle günlük alışverişlerini yapmalarını, kredi kartlarını kullanmak yerine kripto paralarını kullanmalarını amaçlar. Fakat buradaki amaç kredi kartlarını devre dışı bırakmaktan ziyade, tüm bu sistemleri bütünleşmiş bir hale getirmek. İşlemler merkezi bir yapıya sahiptir ancak Plasma tabanlı bir tasarıma sahip olması sebebiyle ağ güvenliği dağıtılmakta ve merkeziyetsiz bir yapı izlenimi sunmaktadır.

ÖNEMLİ!  Holoport nedir ne işe yarar

OMG Network (OMG) Fiyat Analizi ve Yorumlar

Coinmarketcap listesinde en değerli 50 kripto paranın içerisinde bulunan OMG, 350 milyon dolardan fazla hacme sahip. Bunun yanında 140 milyon arza sahip olan OMG, boğa piyasasından kısmen etkilenen kripto paralardan biri. Şu anki değerinin $2-3 olmasının yanı sıra bugüne kadar gördüğü en yüksek değer 2018 yılında $28,35 olarak kayıtlara geçti. Bunun yanında tarihi boyunca gördüğü en düşük değer ise 2017 yılında $0,31 idi.

OMG Network gelecek vadeden kripto paralar arasında yer alıyor. Uzun zamandır durgun bir şekilde hareket etmesi de yakın zamanda büyük hareketlilikler görüleceğinin sinyallerini veriyor. Hangi yöne doğru ilerleyeceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor ancak, Omise firmasının yapacağı atılımlar ve geliştirmeler bunu belli edebilir.

OMG Network (OMG) Nereden Alınır?

Eğer ki bir OMG yatırımcısı olmak istiyorsanız veya alım satım gibi bir amacınız varsa bugün uluslararası kripto para borsalarına kayıt olarak ticaretinize başlayabilirsiniz. Ayrıca OMG’ye özel üretilmiş ve ETH tabanına sahip cüzdanlar yardımıyla varlıklarınızı saklayabilirsiniz. Binance, Huobi Global, BKEX ve Coinbase gibi borsalar üzerinden hemen alım satım yapmaya başlayabilirsiniz.