Nem coin yorum

Bilge UÇAR :
Dilara Hocam Merhaba,
Bir süredir nem coin’i takip ediyorum. Artık dibe ulaştığını ve yatay gitmeye başladığını tespit ettim. Sizden ricam acaba kısaltması Xem olan nem coini inceleyebilir misiniz?

Bilge UÇAR Merhaba, sizin gibi çok sayıda nem coin yorumu bekleyen arkadaşlar olduğu için bu projeyi incelemeyi ve geleceği hakkında fiyat tahmini yapmaya karar verdik. Şimdi detaylı olarak açıklamalar yapacağız. Yine merak edip eksik olduğunu düşündüğünüz bir şey olursa yorumlar bölümüne yazarsanız cevaplarız.

Nem coin nedir?

Öncelikle NEM’in açılımı ile başlayalım. Zaten açılımını söylediğimizde projesi hakkında bir fikir sahibi olacaksınızdır. Açılımı , New Economic Movement olarak belirtilen Nem’in Türkçesi Yeni Ekonomik Hareket anlamı taşımaktadır.

Xem coin ,diğer projelere göre kendilerinin ilk çıkan akıllı varlık platformu oldukçarını iddaa ediyorlar. Nem coin kendisine ait bir blockchain ve veritabanı ile diğer projelerin direkt olarak önüne geçmektedir. Biliyorsunuz ki piyasada dolaşan bir çok proje halen daha erc-20 alt yapısını kullanıyor.

Nem coin üzerinden hangi işlemler yapılabilir?
Xem üzerinden aşağıdaki işlemler gerçekleştirilebilir :

 • Noter onayları verilebilir
 • Lojistik planlama ve yönetim işlemleri yapılabilir
 • Mülkiyet kayıtları tutulabilir
 • Kripto para işlemleri yapılabilir
 • Ödemeler : Finansal anlamda para transferi ve ödeme amaçlı kullanılabilir
 • İCO : Nem o kadar gelişmiş bir platforma sahiptir ki, üzerinde kendinize ait bir kripto para bile yaratabilirsiniz. Kolay işlemleri sayesinde ise herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmanıza da gerek yoktur. Hatta kripto paranızda gerçekleşen işlemlerin ücretlerini dahi bile öncedeb belirleyebilirsiniz.
 • Paypal benzeri uygulama : Nempay adı verilen bir örnek gibi paypal benzeri bir ödeme platformu yapabilirsiniz.

Nem coin fiyat tahmini

Şimdi de coinmarketcap verilerine göre piyasada dolaşan miktarlarını daha sonra da geleceğine dair fiyat analizlerini inceleyeceğiz.

Coinmarketcap’a göre piyasada 8.999.999.999 XEM dolaşımda görünmektedir. Ancak maksimum ulaşacağı rakama dair bir sayı belirlenmemiş. Bu nedenle fiyat tahminini de bu rakama göre yorumlayacağız.

Xem coin gelecekte ne kadar olabilir?
Aylık grafiğini incelediğimizde bir süredir akümülasyon sürecinde olduğu ve ikili dip yaptığını görmekteyiz. USDT grafiğini incelediğimizde sırasıyle hedefleri aşağıdaki gibi olacaktır.

 1. 0,1 $
 2. 0,16 $
 3. 0,2 $
 4. 0,35 $

Yukarıda yazan bölgeler dolar bazlı kritik yerlerdir. Buraların aşılması halinde büyük bir boğada 5$ gibi rakamlar görülebilir.