Milyarderden Altcoin Yorumları

Bilindiği üzere bu hafta içinde Bitcoin bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün geçici olup olmayacağı da birçok yatırımcı tarafından merak konusu. Bununla birlikte Bitcoin düşüş yaşamış olsa da birçok altcoin bu düşüşten pek de etkilenmedi. 7 Eylül’deki piyasa çöküşü sonrası altcoinlerin Bitcoin’e göre çok daha başarılı bir şekilde ilerlediğini görüyoruz. Bu da bize ister istemez altcoinlere yatırım yapmayı teşvik ediyor. Bu sadece klasik yatırımcılar tarafından değil aynı zamanda milyarderler tarafından da böyle. Birçok kripto para analizi yapan kişi ve ekonomi alanında uzman olan kişiler de son zamanlarda altcoinlere daha çok yönelme eğliminde bunu görmek mümkün.
Bunlardan bir tanesi de eski bir Beyaz Saray çalışanı. Şu anda kyBridge Capital CEO’su olan Anthony Scaramucci bu konuda CNN’e belli başlı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda ön plana çıkan husus da altcoinlere yapılan yatırımlara teşvikti. Scaramucci özellikle ADA, ETH ve Algorand için oldukça iyi bir izlenim aldığıını ifade etti. Bunun da sebebini oldukça basit bir şekilde açıklıyor. Bu projelerin kullanımının harika olduğunu ifade ediyor. Ethereum’un bir “değer deposu” olma yolunda da çok hızlı bir şekilde ilerlediğini düşünen Scaramucci de bu açıklamalarıyla birlikte ETH’nin ileride Bitcoin’i geçecek değere ulaşacağını düşünen kişilerin görüşlerinin de kaynaklarından bir tanesini ifade etmiş oluyor.
Bunun yanı sıra zaten ADA konusunda da yorumlar aşağı yukarı aynı. ADA’nın oldukça başarılı bir proje olduğu konusunda herkes hem fikir ve kısa süre içinde de bir patlama bekleniyor. Fakat analizcilerin en çok şaşırdığı coinlerden bir tanesi de Algorand olarak karşımıza çıkıyor. Algorand bu yazı yazıldığı vakit son 1 haftada tam %75’lik bir büyüme yaşadı. Bunu da son zamanlarda coinlerin çöküşünü düşündüğümüz vakit bu çöküşe rağmen yükselen bir coin olarak görebilirsiniz. 2 doları aşmış olan Algorand yani ALGO’nun bu yükselişinin tesadüf olmadığını düşünen birçok analist var. Altcoinlerin nasıl bir yol izleyeceği ADA’nın beklenen patlamayı ne zaman yapacağı hala merak konusu ve 2021’in bitimini bekleyen birçok analist var.