Meme Coinler

Son zamanlarda meme coinler oldukça ön plana çıkıyor. Bu sebeple de kişilerin aklına nedir bu meme coin soruları da ister istemez geliyor. Öncelikle meme coin Güncel ve internette viral olan olaylardan esinlenerek yaratılan coinlerdir. Günümüzde oldukça popüler altcoinler arasında yer bulan Dogecoin de esasında bir meme coin olarak çıkmıştır. Bunlara troll coin de denilmektedir. Meme coinler insanları ikiye bölmüş durumdadır. Kimi yatırımcılar bu coinlerde gelecek görmez ve bu coinlere yapılan yatırımları gereksiz yatırım olarak görür. Birçok kişiye göre de bu tür coinler tuttuğu vakitte kısa süre içinde %1000 gibi oldukça yüksek karlar da meydana getirebilir.

Günümüzde ön plana çıkan meme coinleri incelemek gerekirse;

  • Dogecoin bu coinler arasında en ön plana çıkan coinler arasında yer almaktadır. Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından kurulsa da günümüzde Dogecoin denildiği vakit akla ilk gelen isim şüphesiz ki Elon Musk oluyor çünkü bu coine oldukça büyük bir ilgisi var. Bu ilgi de bu coinin daha ön plana çıkmasını sağladı ve özellikle 2019 yılından itibaren yükselişte olduğunu söylemek mümkün. 2021 yılı itibariyle tam 9 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Dogecoin aynı zamanda Elon Musk’ın da destekleriyle birlikte karbon ayak izini azaltmak için çalışan bir coin.
  • Shibu Inu (SHIB) Nisan 2021 tarihinde çıktı ve 1 ay içinde tam tamına %2.000.000’un üzerinde bir değer artması yaşadı. Tamamen Dogecoin’e rakip olarak çıkan bu coin’in adı da zaten Dogecoin’in logosundan geliyor. Dogecoin kadar tutacak bir coin olup olmayacağı da şimdiden merak konusu diyebiliriz.
  • SafeMoon (SAFEMOON) coin de Dogecoin’in tokenomik modelini geliştirmeye çalışan bir coin. 21 milyon sınırına sahip olan bu coin de Haziran 2021’deki piyasa değeri 2 milyar dolar civarında olan bir coin.
ÖNEMLİ!  Kripto Para Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde en popüler üç meme coin bunlar olarak ön plana çıkıyor. Tabii ki bu tür coinlerin popüler olmasında projelerinin yanı sıra Elon Musk gibi sihirli dokunuşların da büyük rolü olduğunu söylemek mümkün.