Lend coin yorum

Piyasada yüzlerce kripto para birimi bulunuyor. Fakat çoğu tutunamıyor ve unutulmaya bırakılıyor. Durum böyle olunca en fazla hacme sahip 50-100 kripto paranın dışındaki paralar tutulmuyor ve yükselmesi oldukça zor oluyor. Ancak bazen aralarından birkaç tanesi ilk 100’e girmeyi başararak kripto paralar arasında yerini alıyor. Aave (LEND) Coin de bunlardan biri. Daha çok genç olmasına rağmen iyi bir yükseliş yakalayan ve hacim bakımından 29. Sırada yer alan Lend Coin nedir, gelecekte ne olacak gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Aave (LEND) Coin Nedir?

2017’de piyasaya sürülen ve oldukça yeni olan Aave (LEND), Ethereum altyapısını kullanan ve sabit oranlarla faiz olanağı sunan bir kripto para çeşididir. Sabit faizle borç verme sistemi sayesinde Dünya’nın her yerinden aynı oranlarla borç alma ve faiz ödeme sistemi sunmaktadır. Buradan anlaşılacağı üzere de DeFi projesi diyebiliriz.

İlk piyasaya sunulmadan önce yaptığı tanıtım ile oldukça iyi bir trend yakalamayı başardı ve saatler içinde milyonlarca dolar yatırım aldı. Böylece kripto para borsasına giriş yaptı ve gün geçtikçe etkisini arttırmaya devam etti. Şu an mevcutta 500 milyon dolar hacmi bulunmaktadır.

Aave (LEND) Coin Fiyat Analizi

Birim fiyatı oldukça ucuz olsa da, etki alanı tam tersine oldukça yüksek olan Aave (LEND), geçtiğimiz günlerde tarihinin en yüksek değerini görmeyi başardı. 0.46$ ile zirveyi gören Aave (LEND), daha da yükselmeye devam eder mi bilemiyoruz.

Genel olarak bir yükselme beklentisi olsa da, piyasada mevcutta olan şişkinlikten ötürü mutlaka bir düşüşte bekleniyor. Şu an için yatırım zamanı olup olmadığı hakkında net bir bilgi verilmesi maalesef mümkün değil.

1.3 milyar arza sahip olan Aave, arzı belirli olduğu ve en başta üretildiği için madenciliğe elverişli değil. ERC-20 tabanlı olmasının yanı sıra, belli zamanlarda yeni Aave coin üretimi yapılmaktadır. Borç vereceğiniz Aave miktarına göre faiz geliri elde edebilmeniz mümkündür. Bunu da Aave olarak alırsınız ve hemen bozdurabilirsiniz.

Aave (LEND) Coin Nereden Alınır?

Aave (LEND) coin Türk kripto para borsalarında bulunmamaktadır. Fakat güvenilir yabancı borsalardan Aave (LEND) alabilmek mümkündür. Binance borsası üzerinden ister alım satım yapabilir isterseniz de ERC-20 cüzdanınıza gönderim yapabilirsiniz.