Lee Cooperman’dan Uyarı

Bitcoin ve altcoinler özellikle son dönemlerde eskisine oranla çok hareketli günler yaşamıyor. Fakat birçok analiste göre bu fırtına öncesi sessizlik. Bu sebeple de her gün birbirinden farklı analist de coinler hakkındaki önerilerini, dikkat edilmesi gereken hususları paylaşıyor. Bunlar arasına Lee Cooperman da katıldı. Omega Advisors CEO’su milyarder iş adamı hem Bitcoin hem de altın hakkında birbirinden kritik açıklamalarda bulundu. Özellikle kripto para piyasasında yaptığı yorumlarla gündeme gelen Cooperman yerinde tespitlerle adından söz ettiriyor ve yine gündemi belirleyecek birçok açıklama bulundu. Cooperman açıklamalarına kripto paradan anlamayan kişilerin günümüze çok yaşlı kalacağını ifade ederek başladı bu da Cooperman’ın kripto paraya duyduğu saygıyı gösteriyor.


Bunların yanı sıra yatırımcılara ve özellikle ABD hükümetine Bitcoin’le uğraşırken dikkatli olmalarını ifade etti. Bitcoin’e hala pek anlam veremediğini söyleyen Cooperman bundaki en büyük etkinin de yaşı olduğunu da kabul ediyor. 78 yaşında olan Cooperman bunun yanı sıra Bitcoin’e karşı hala mesafeli durulması gerektiğini ifade ediyor. Buna karşın El Salvador örneğini de veren Lee Coperman Amerika hükümetinin asla böyle bir işe girişmemesi gerektiğini de ifade ediyor. Amerika’nın Bitcoin’i yasal yapması sonucu ortaya çıkan sonuçların istenmeyecek durumlara gelebileceğini de ifade ediyor. Yani ülkede yer alan Bitcoin’in doların yerini almasını savunan kişilerin aksine Lee Cooperman bunu asla tavsiye etmiyor.


Bununla birlikte yine Lee Cooperman son zamanlarda birçok kişinin söylediği gibi altının iyi bir yatırım olacağını da ifade ediyor. Altın bu yıl için durağan gitti. Bunun yanı sıra altının günümüzdeki değerinin dolara karşı durumuyla 10 sene öncesi arasında hiçbir fark neredeyse yok. Fakat Bitcoin’e baktığımız vakit sadece 1 yılda ne kadar değer kazandığını görmek mümkün. Altın 2021 yılında dolar karşısında %5 değer kaybederken Bitcoin %60 değer kazandı. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuz vakit Cooperman’ın mı haklı çıkacağı yoksa Bitcoin savunucularının mı haklı çıkacağı hakkında Bitcoin’in oldukça ön plana çıktığını görmek mümkün fakat tüm her şeyi tabii ki zaman gösterecek.