Kyber Network (KNC) Nedir?

Bazı kripto paralar birbirlerine rakip olabilirler. Aynı sistemleri kullanabilir ve aynı amaçlar doğrultusunda hizmet verebilirler. Hangisinin daha iyi olduğunu zaman, hacim ve değer değişimleri gibi birçok değişken belirler. 0x kripto para birimine rakip olan ve neredeyse aynı mantıkla çalışan Kyber Network (KNC) bunlardan biri.

Kyber Network (KNC) Nedir?

Tamamen merkeziyetsiz bir borsa ve kripto para ekosistemi yaratmak için yola çıkan, herkesin istediği anda istediği kripto para birimini transfer ve değiş tokuş edebilmesini hedefleyen ERC-20 protokolüne dayanan ve işlemlerini Ethereum akıllı kontratlar yardımıyla yapan KNC, aynı 0x coin benzeri bir amaç güdüyor. Merkeziyetsizleşme (DeFi) sistemine oldukça önem vermesinin yanı sıra, tüm işlemlerin blockchain zincirleri içerisinde barındırılmasını ve bu sayede merkezi platformların yaşadığı sorunların sıfıra indirilmesini hedefliyor. Bu durum sonucunda kişiler istediği zaman kripto para birimlerini değiştirebiliyor, transfer edebiliyor ve tüm bunları yaparken maliyetler minimuma iniyor.

En önemli özelliklerinden biri olan kripto paralar arası anlık değişim teknolojisi sayesinde, kişi elindeki kripto para değer kaybetmeden anlık olarak değiştirebiliyor. Zaman ve para açısından bu özellik oldukça kaliteli ve destekleniyor.

Vadettiği şeyler ve sistemindeki düzenli işleyişler yerinde olacak ki, Coinmarketcap en değerli 50 kripto para sıralamasına girmeyi başardı. Geleneksel kripto madenciliğine sahip olmayan KNC, her transfer ve takas işleminde satıcıya bir miktar KNC hediye olarak veriyor. Bu sayede yeni KNC’ler piyasaya girmiş oluyor. Bunun yanında her işlemde belli bir miktar komisyon alan KNC, deflasyonu engellemek için bunları yakıyor. İşletmeler için oldukça karlı ve avantajlı olan Kyber Network, gelecekte hızlı işlemler açısından çok daha üst sıralara yerleşebilir.

Kyber Network (KNC) Fiyat Analizi ve Yorumlar

2017 yılında çıkmış olmasına rağmen geçtiğimiz yıllarda hızlı bir ivme kazanan ve değerini gün geçtikçe arttıran KNC, şu an 350 milyon dolardan fazla hacme sahip. Bunun yanında 195 milyon adet dolaşan arza sahip. 2017’den bu yana en yüksek değeri 2018 yılında $6.00 olarak kayıtlara geçti. Gördüğü en düşük değer ise 2019 yılında $0.11 olarak kayıt edildi. Boğa piyasasından da etkilenen KNC, şu an $1-2 aralığında bir değere sahip.

İlerleyen zamanlarda net olarak hangi yönde seyredeceği belli değil ancak popülaritesini arttırmaya ve sistemlerini geliştirmeye devam ederse çok daha fazla kişinin dikkatini çekeceğini hatırlatmakta fayda var. Kendini geliştirmeye devam ettiği sürece olumlu bir trend çizgisi oluşturacak ve hem yatırımcısını hem de kullanıcısını memnun edecektir.

Kyber Network (KNC) Nereden Alınır?

KNC neredeyse tüm uluslararası kripto para borsalarında listelenmektedir. Ancak ülkemizdeki kripto para borsalarında henüz KNC bulunmamaktadır. Coinbase, Binance, OKEx, Huobi Global gibi kripto para borsalarından hemen KNC alabilir ve ister saklayabilir isterseniz de alım satım işlemleri için kullanabilirsiniz.