Kripto Para Oluşturmak

Kripto para sektöründe olan hemen hemen herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi de kripto paraların nasıl oluşturulduğu ve faaliyeye geçtiğidir. Öncelikle böyle bir düşünceye sahip olan kişilerin bilmesi gereken ilk konu coin ve token arasındaki farktır. Coin kendine ait Blockchain teknolojisine sahipken token da zaten hali hazırda olan bir Blochain teknolojisine sahiptir diyebiliriz.

Bu sebeple coin’in daha özgür olduğunu söylemek de mümkün olacaktır. Bu sebeple bir coin mi yoksa token mı oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz. Tabii ki token oluşturmak isteseniz dahi bu da kolay olmayacaktır. İyi bir bilgi ve donanıma sahip olmak gerekir ki bilgi ve donanıma sahip olmayan kişiler de bu tür kişilerden destek almalıdır.
Coin oluşturmak çok daha zahmetli bir iştir.

Token buna göre daha kolay bir işlem olarak karşımıza çıkıyor çünkü tokenlar herhangi bir maddi değeri olmayacak şekilde de yaratılabiliyor. Bu sebeple token oluşturup daha sonrasında oluşturmuş olduğu token’ı hiç faaliyete geçirmeden unutan birçok kişi bulunmaktadır. Coinler de oluştuktan sonra akıllı sözleşme imzalanarak halka açık hale gelecektir. Başlangıçta belirli bir piyasada yer alacak olan bu coinler eğer başarılı ve halk tarafından da benimsenen bir hal alırsa işte bu tür bir durumda Binance gibi oldukça etkili ve güçlü piyasalarda da yer almaya başlayacaktır.


Tabii ki kripto para oluşturma işine giren bir kişinin tüm uğraşı bu olmalıdır. Yani kendisi ya da bu işte profesyonel kişiler tarafından destek alıp daha sonrasında coin’i oluşturduktan sonra arada sırada bu coinle ilgilenmek başarısızlığa yol açacaktır. Bugün başarılı olan coinlere baktığımız zaman reklamının ve pazarlamasının oldukça başarılı bir şekilde yapıldığını görüyoruz.

Örneğin Dogecoin başlangıçta bir troll coin olarak gözükse de günümüzdeki durumunu herkes biliyor. Bu sebeple sizler de bu işlere meraklıysanız gecenizi gündüzünüze katarak oluşturmuş olduğunuz kripto paranın halk tarafından benimsenmesi için uğraşmalısınız. Unutmayın ki bu piyasada başarılı olan kişilerden daha fazla başarısız olan kişiler vardır ve başarılı olmak için çok çalışmak gerekir.