Kripto Para işlemi Nasıl Yapılır?

Kripto para piyasasına girmek isteyip henüz bu alanda yeni olan kişiler işlemleri nasıl yapacakları konusunda soru işarete sahip olabilir. Bu tür durumlar için kişilerin uygulaması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlardan ilki yatırım yapacağınız alanı seçmek olacaktır. Binance, Paribu, BTC Türk gibi birçok alternatif arasından dilediğiniz yerde yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında da üye olduğunuz platforma para yükler ve kripto para alım işlemlerine başlarsınız. Burada aldığınız kripto paralar cüzdanda yer alacaktır. Bu paraların tabii ki fiziki bir karşılığı yoktur. Yani aldığınız Bitcoin ya da altcoin’in fiziki bir karşılığı olmayacağı için bu parayı kullanmak istediğiniz vakit yine site üzerinden satma işlemini gerçekleştirip daha sonrasında da banka hesabınıza aktarım yapabilirsiniz.

Bu işlemler sırasında banka belli miktarda bir komisyon alacaktır bunun da bilincinde olmak gerekir. Fakat ülkemizde henüz bu komisyonların can sıkıcı seviyede olmadığını söylemek mümkündür. Ama zaman zaman bu oranların artacağı, hükümetin kripto paraya karşı bir savaş başlatacağı tarzı iddialar da meydana gelse de henüz bu şekilde bir gelişme yaşanmamıştır. Kripto para işlemlerinde kayıt olduğunuz sitede mutlaka iki adımlı doğrulamayı aktif etmeniz gerekir. Böylece hesabınıza girmek isteyen kişiler şifrenizi bilse dahi cep telefonunuza ya da mail adresinize hatta isterseniz her ikisine de gelen doğrulama kodunu girmeden hesabınıza giriş yapmaları mümkün olmayacaktır.

Kripto para işlemlerini yaparken sitede yer alan alım satım sekmelerinden rahatlıkla günün her vakti alım satım işlemlerini gerçekleştirmek mümkün. Bilindiği üzere kripto para piyasası 7/24 aktiftir. Yani cuma gecesi kapanıp pazartesi sabahı açılması bu tür piyasalar için geçerli değildir. Bu sebeple de işlemleri istediğiniz vakitte yapmak mümkün oluyor. Sizler de kripto para işlemlerine başlayarak bu piyasadan gelir elde etmek istiyorsanız bu tür kripto para borsalarından bir tanesinde üyelik açıp işlemlerinize başlayabilirsiniz. Alım, satım, kaldıraçlı işlemler konusunda gerekli bilgilere hakim olduktan sonra alım satım işlemlerine başlayarak kısa süre içinde kar etmeye başlayabilir ve kripto para borsasından istediğinizi elde edebilirsiniz.