Kripto para airdrop nedir

Airdrop, bir kripto para terimi olarak ücretsiz coin dağıtılmasına verilen isimdir. Ücretsiz güncel airdrop listesine telegram gruplarından veya twitter hesaplarından kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak bedava altcoin kazanmanın da bazı riskleri bulunmaktadır. Bu riskleri göze alabiliyor olmalısınız.

Kritp Airdrop Nedir?
Kritp Airdrop Nedir?

Kripto para airdrop neden yapılır?

Özellikle piyasaya yeni çıkan kripto paralar kendi isimlerini duyurabilmek için ücretsiz dağıtım yapabilirler. Tabii bunu verirken de karşılığında her zaman sizlerden bir şey talep ederler. Zaman zaman size bir web sitesinden hesap açtırır bazen de bazı coinleri satın almanıza vesile olurlar. Bu şekilde yaparak her halükarda belli bir bütçe ile kendi reklamlarını yapmış olurlar. Airdrop ile tüm telegram ve twitter kripto sayfalarında daha düşük bütçe ile reklamlarını yaparlar

Kyc Onayı ile Airdrop Coin kazanma

Sizlerin kimlik bilgilerini alma karşılığında bazı hediyeler vaad ederler. Çoğu zaman üye olduğunuz bir çok web sitesi aldığı kimlik bilgileri karşılığında az miktarda coin verir. Hatta bazıları da üye olduktan sonra KYC için pasaport gibi bazı özel eşya görüntüleri isterler. Bu şekilde kazandığınız airdrop coinleri çekemeyebilirsiniz.

KYC onayı ile ücretsiz coin kazanma işlemi çok risklidir. Sizlerden kimlik fotoğrafınızı, ehliyetinizi ve kendi profil fotoğrafınızı isteyerek neredeyse hakkınızda her bilgiye sahip olurlar.

Hodl Coin ile airdrop kazanma

Hodl ile ücretsiz kazanma sistemi size bazı coinleri satın aldırır. Belirledikleri tarihlerde satmadığınız taktirde karşılığında ödül olarak vaad ettikleri ücretsiz tokeni verirler. Bu işlem diğer seçeneklere göre daha az risklidir. Üstelik satın aldığınız coin’e talep artacağı için aynı zamanda fiyatı yükselecektir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmaktadır. Satın aldığınız jetonunu airdrop süresi bittiği anda satmalısınız. Çünkü hediye dağıtımı bittiği anda tüm kullanıcılar elinde bulunan altcoini satmaya başlayacaktır.Bu da alınan coin üzerinde ciddi satış baskısı oluşturacak ve fiyatın çok hızlı düşmesine sebep olacaktır.

Bazen de Hodl airdrop uygulanan coinleri fırsat bilen büyük oyuncular, genelde ücretsiz bir şeyler kazanmak için değil de, fiyatı yükseltmek için girerler. Daha sonra sürenin bitmesine çok az zaman kala ellerindeki malı satarak siz kazanmadan fiyatı düşürebilirler