Ethereum Classic nedir?

Zübeyir ALİOĞLU :
Hocam Merhaba, yakın zaman içerisinde kripto para sektörünü keşfettim. Süreli öğrenerek ve araştırarak zamanımı harcıyorum. Ethereum dışında birde classic olarak adlandırılmış hali borsalarda bulunuyor. Bunun normali ile arasındaki farkı nedir? Eğer gerçeğinin aynı özelliklerini taşıyorsa fiyatı oldukça ucuz. Siz bunu almamı önerir misiniz? Gelecekte ne tür fiyata ulaşabilir? Biraz fazla soru sordum ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sayın Zübeyir ALİOĞLU ;
Her ne kadar orijinal Ethereum ile arasında farklar bulunuyor olsa da hacim profillerini incelediğimizde sürekli üst sıralarda yer alıyor. Yani aslında ülkemizde çok popüler olmamasına rağmen, ciddi bir alıcı ve satıcı taraftarına sahiptir. Yani aslında yatırım yapılabilecek projeler arasında yer alabilir.

Ethereum classic nedir?
Ethereum Classic; tanım olarak merkezi olmayan özelliklere sahip, üzerinde bazı çeşitli uygulamaların çalıştırılabileceği ve herkese açış şeffaf olarak hayatına devam eden bir blockchain platformudur.
Ethereum’un bir forkundan sonra meydana gelmiştir.

Etc Hangi borsalardan satın alınabilir?
Günden güne artan borsa sayısı ile neredeyse alış ve satışı yapılmayan bir borsa yok denecek kadar azdır. Günümüzde dünyanın en büyük isimleri; Binance, Okex, Huobi ve Hitbtc gibi herkes tarafından bilinen borsalarda listelenmektedir.

Ethereum Classic Yorum

Yorum bölümünde geleceğe dair ethereum classic hakkında kişisel görüşlerimizi paylaşarak, çeşitli tahminlerde bulunacağız. İlk olarak piyasada dolaşan ve maksimum üretilecek olan miktarını inceleyelim.

Piyasada dolaşan miktar : 116.313.299 
Toplam miktar : 210.000.000 

Rakamları incelediğimizde, henüz neredeyse yarısının üretildiğini görüyoruz. Bu durum yatırımcıların biraz düşünmesine neden olabilir. Piyasada dolaşan miktarı sürekli artacağı için, zaman zaman fiyat baskısı yaşanabilir. Ancak tabii ciddi bir hacminin olduğunu düşünürsek, bu durumun çok büyük, engelleyici durumlar yaratacağını düşünmüyoruz.

Ethereum Classic fiyat tahmini

Şimdi de yukarıda yer alan tüm başlıkları değerlendirerek ve bir çok uzmanın geleceğe dair yaptığı yorumları da inceleyerek bir tahminde bulunacağız.

Ethereum classic grafiği incelendiğinde ;
Bir çok coin ayı piyasası sürecinde çok kan kaybederken, ETC çok büyük değer düşüklüğü yaşamamıştır. Üstelik şu anda görmüş olduğu zirvenin sadece yarı fiyatındadır. Zirveyi aşması halinde bir anda çok ciddi rakamlara ulaşabilir

Ethereum classic , çok büyük heyecan aramayan ve daha garanti kar hedefine ulaşmak isteyen kişilere önerebileceğimiz bir coindir. Boğa piyasasında zirvesi olan 20$’ın aşılması halinde; sırasıyla 30 , 40 ve 50$ gibi psikolojik direnç bölgeleri etkili olacaktır. Sert hareketler sonucu kolaylıkla 60 70$ gibi rakamların görülebileceğini düşünüyoruz.