En iyi türk bitcoin borsası

Ülkemizde yer alan en iyi türk bitcoin borsası hangisidir? Bu sorunun cevabı aslında aradığımız özelliklere göre değişmektedir. Ancak şöyle bir gerçek vardır ki her konuda en iyi 2 Türk Bitcoin Borsası Paribu ve Btctürk’Tür.

Paribu ve Btctürk’ün de kendi içinde avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak ne olursa olsun eğer Türkiye’de bit kripto para borsasından alışveriş yapacaksanız, bu iki borsa dışına çıkmamanızı öneriyoruz.

Türk Bitcoin Borsaları
Türk Bitcoin Borsaları

Paribu ve Btctürk transfer ücreti almıyor!

Yanlış duymadınız Paribu ve Btctürk borsaları, herhangi bir borsaya Bitcoin transferi yaparken, sizlerden transfer ücreti almıyor. Üstelik sadece Bitcoin de değil, diğer coinler içinde bu özellik geçerlidir.Sadece bu bile Türkiyede bir BTC borsası tercih etme sebebi olabilir.

Paribu ve Btctürk borsaları sayesinde Türkçe hizmet alabilirsiniz

Ülkemizde yatırımcıların bir çoğu da yabancı dil bilmiyor. Dünyada popüler olan kripto borsaları İngilizce olduğundan Paribu ve Btctürk tercih edilebiliyor.

Türk borsalarının en büyük özelliği de Türkçe müşteri hizmetleri ve Türkçe cüzdan desteğidir. Bu sayede sadece Türkçe bilen yatırımcılar bile işlem yapabilmektedir. Ayrıca hatalı yapılan işlemler de Türkçe müşteri hizmetleri sayesinde kolayca çözüme kavuşabilir.

Paribu Bitcoin Borsasının en büyük dezavantajı nedir?

Paribu borsasının, tercih sırasında geriye düşme sebeplerinden birinin borsalarında grafik bulunmamasıdır. Her kullanıcı alım satım yaparken ürün-fiyat değişim grafiklerini görmek ister. Ancak Paribu Kripto Para Borsası’nda sadece alım satım emirleri ve yapılan işlemler görülmektedir.

Paribu Borsasında , kullanıcılar grafiğe dayalı işlem yapmak istediklerinde mecburen farklı borsalarda çizimlerini gerçekleştirmeleri gerekecektir. Bu da bir trader için biraz vakit kaybı olur.

BtcTürk Bitcoin Borsasının en büyük dezavantajı nedir?

BTCTürk Borsasında KYC onayı olmadan işlem yapılamıyor. Yani sizlerden Borsa üzerinde işlem yapabilmeniz için kimlik ve fotoğrafınız isteniyor. Bir çok insan fotoğraf ve kimlik gönderimi gerçekleştirmemek için farklı Bitcoin Borsalarına yöneliyor