Dogecoin Yorum ve analizi

Elon Musk’ın bile hakkında Tweetler attığı, bir fenomen haline gelen kripto paralardan biri ile karşınızdayız. Sahip olduğu hacim ve ara ara kendinden mutlaka bahsettirmesi ile gündemden düşmeyen DogeCoin, aslında mizah amacıyla oluşturulmuş bir kripto para birimi. Fakat yakaladığı kitleyle birlikte oldukça iyi değerlere sahip olmayı başardı.

DogeCoin (DOGE) Nedir?

Basit ve diğer kripto paralardan farksız olarak piyasaya sürülen ve herhangi bir iddiası bulunmayan DogeCoin, LiteCoin tabanından oluşturulmuş oldukça popüler bir altcoindir. Amacı yatırımcılara yönelik olmadığı için değeri düşük kaldı ancak bu sayede ticaretlerde ve benzeri durumlarda kullanılması sağlandı. Ayrıca DogeCoin oldukça fazla projeye finansman olmayı başardı. DogeCoin yaratıcıları tarafından bile DogeCoin iyi bir transfer aracı olarak belirtilmektedir.

DogeCoin ile birlikte samimi ve eğlenceli bir kripto para ortamı oluşturulmuş oldu. İlk 30 kripto para arasında bulunan DogeCoin, sabit ve düzenli bir hacimde ilerlemeye devam ediyor. İnternet üzerindeki sosyal medya platformlarında bile DogeCoin’in binlerce takipçisi bulunuyor. Bunun yanında küçük işlemler ve samimi bir internet ticareti için de çoğunlukla DogeCoin kullanılıyor.

Bir diğer açıdan incelendiğinde DogeCoin, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi kripto para birimlerine karşı bir rakip olarak görülüyor. Ancak DogeCoin’in ve yaratıcılarının böyle bir derdi bulunmuyor. Bu parayı samimi amaçla ürettiklerini ve herhangi bir yatırım amacı gözetmediklerini her seferinde çekinmeden belirtiyorlar.

DogeCoin’in yaratıcıları belli olsa da, genel olarak DogeCoin ekibinin neredeyse tamamı gönüllülerden oluşuyor. İlk baştaki şaka amaçlı tutumlarından ötürü birçok kez hırsızlık vakasıyla karşı karşıya geldiler. Ancak günümüzde kendisini daha da geliştirmiştir ve oldukça güvenli ticaretlere izin vermektedir.

DogeCoin Fiyat Tahminleri

Yukarıda bahsettiğimiz konulardan yola çıkarak DogeCoin’in herhangi bir yükselme veya düşme hedefi olmadığını belirtebiliriz. Sahip olduğu hacim her geçen gün artmasına rağmen DogeCoin aşırı yükselişlere veya düşüşlere kulak asmıyor. Bunun yanında LiteCoin tabanlı olduğu için, onun hareketlerine göre ister istemez yönleniyor.

Bazı kişiler tarafından Doge’nin gelecekte çok yükseleceği düşünülüyor fakat kimse bu amaçla Doge için yatırım yapmıyor. Sadece kısa vadeli yatırımcılar ve internet üzerinde transfer yapacak kişiler tarafından kullanılan DOGE, uzun vadeli yatırımlar için çok fazla kar sağlamayabilir.

DogeCoin Nereden Alınır?

DogeCoin pazarını oldukça genişletmiş durumda. Bu yüzden her türlü platformdan DogeCoin alabilmek mümkün. Bunun yanında DogeCoin miktarının birçoğu cüzdanlarda bulunuyor ve ticareti çok sık yapılmıyor. Bu yüzden sizde bir DogeCoin kullanıcısı olmak isterseniz bir cüzdan açmanız gerekebilir. Her türlü cüzdanı DogeCoin barındırmak için kullanabilirsiniz.

DogeCoin alabileceğiniz hem Türk hem de yabancı borsalar bulunmaktadır. Ülkemizde Thodex ve Paribu gibi borsalardan Doge alabilirken, yabancı borsalardan Binance, OKEx gibi borsalardan DOGE satın alabilirsiniz.