Dogecoin ve Sahte Dogecoin Kavgası

Bilindiği üzere altcoinler arasında son dönemlerde en ön plana çıkan coin Dogecoin oluyor. Özellikle Elon Musk’ın destek vermesiyle tanınan Dogecoin çıktığı ilk zaman bir troll coin olarak anılıyordu. Fakat sonrasında yükselişe geçerek oldukça ön plana çıkan bir coin halini aldı. Tabii ki bunda Elon Musk’ın desteklerini da göz ardı etmemek gerekir. Twitter’da yazmış olduğu her yorum dikkatli bir şekilde takip ediliyor ve bu yorumların birçoğu da Dogecoin’in yükselmesine sebep oluyor. Bu sebeple de günümüzde kripto para piyasasına yeni girmiş birisi için bile Dogecoin oldukça tanıdık bir coin olarak ön plana çıkıp yatırım yapılıyor.
Özellikle Dogecoin’in geçtiğimiz aylarda yükselişi çok dikkat çekici hale geldi. 2-3 günde değerini 5-6 kat artırdı ve bu da kişilerin epey bir dikkatini çekti diyebiliriz. Şu sıralar da aynı çizgide devam edip stabil bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Dogecoin şu sıralar biraz da sahte Dogecoin ile uğraşıyor. Dogecoin 2.0 olarak piyasada yer alan bu coini gören ve duyan kişiler ilk başta Dogecoin ile bağlantısı olan bir coin olduğunu düşünüyor fakat durum hiç de öyle değil. Bu durum Dogecoin’in sahiplerini de oldukça rahatsız ediyor ve bu sebeple Dogecoin2 kurucularıyla sürekli iletişime geçip bu coin’in adını değiştirmeleri konusunda uyarılar yapsalar da herhangi bir şekilde dönüş alamadıklarını ifade ediyorlar.
Öncelikle Dogecoin2 asla Dogecoin’in devam niteliği taşıyan bir coin değil. Dogecoin 2.0 piyasada 0.063 dolara işlem görürken Dogecoin de 0.3 dolar seviyesinde. Piyasada zaten birçok Doge adlı coin olsa da direkt Dogecoin 2.0 olarak piyasaya giren bu coin de ortalığı iyice karıştırmış vaziyette. Dogecoin 2.0 herhangi bir şekilde büyük borsalarda yer almasa da küçük borsalarda yerini almış durumda. Dogecoin 2.0 yatırımcıları oldukça iddialı ve altcoinlerinin kısa bir zaman içinde 2 haneleri göreceğini dahi düşünüyor. Dogecoin kurucuları da bu coin hakkında tüm gerekli yerlere gideceklerini ve avukatların çalışmalara başladığını da ifade ediyor.