Dash Coin Yorum

Yakın zaman içerisinde boğayı başlatan kripto paralardan biri olan Dash Coin analizi yapacağız. Bir çok kişi Ethereum’un bu durumu başlatmasını beklerken bir anda bazı kripto paralar ön plana çıkarak , insanları şaşkına çevirdi. Tabii Dash coin, belli bir yükselişi tamamladıktan sonra tekrardan Ethereum bayrağı geri almıştır.

Sırasıyla Dash ile ilgili merak edilen bazı soruları cevaplayacağız. Ne işe yarar? Tam olarak geleceği nasıl olabilir? Piyasadaki dolaşım miktarları nelerdir? Son olarak da olası bir sert yükseliş senaryosunda fiyat olarak nereleri görebilir? Bu gibi soruların tamamının cevapları yazımızda olacak.

Dash Coin nedir?

2014 senesinde üretilmiş bir coin olan Dash’ın ilk başlarda ismi Darkcoin şeklindeydi. Bu kripto paranın amacı kullanıcıların gizliliği sağlamaktı.

Dash’in üreticileri Satoshi Nakamoto’nun yaptığı çalışmaları ile aynı doğrultuda üretmiştir. Bununla birlikte kendilerinin de gizlilik alanında çalışma yapan ilk coin olduklarının altını çiziyorlar. Dash ile önceden de yapılan işlemlerde güçlü şifreleme çalışmaları bulunurken, günümüzde güncellemeler ile birlikte sürekli daha da üst seviyeye çıkıyor. Amaç olarak dijital paralar arasında günlük, düzenli bir kullanım hedefleniyor.

Dash Coin Analiz

Güvenli bir liman arayan kripto yatırımcıların alabileceği bir jetondur. Zaten şu anda da ilk 30 içerisinde yer alarak kendisini kanıtlamıştır. Hiç bilinmeyen bir coin almak yerine paranızı daha ağır basan bir kripto paraya yatırabilirsiniz. Sonuçta bir çok kripto para zaman içerisinde silinip kaybolabiliyor. Dash, eski bir jeton olması sebebiyle biraz daha fazla insanlara güven veriyor.

Dash coin hangi borsalarda bulunur? Nereden alınabilir?
Sürekli aslında top 30 civarlarında bulunması ve alan, satan kişilerin bulunması sebebiyle neredeyse her borsada bulunuyor. Hatta borsalar kendi kendilerine herhangi bir şey talep etmeden Dash Coin’i listeliyorlar.

Dash coin fiyat tahmini

Şimdi de geçmişte yaptığı hareketlere, piyasada dolaşım adetlerine dayanarak geleceğe dair bazı fiyat tahminlerine bulunacağız. Bunlar; internette paylaşılmış görüşler ile bizim düşüncelerimizin birleşmiş hali olacaktır.

Dash;
Piyasada dolaşan adetleri : 9.335.819
Maksimum oluşacak adetler : 18.900.000
Adetler henüz %50’ye ulaşmış durumdadır. Zaman içerisinde piyasa coin arzı yapılarak fiyatın düşürülmesi sağlanabilir.

Binance grafiğini incelediğimizde daha önceki zirvesinin 0.1 dolar civarı olduğunu görüyoruz. Önceki önemi hedefleri sırasıyla; 0.028 ve 0.05 civarlarıdır. Bu seviyelerin tamamının aşılması halinde gelecekte büyük volatil piyasada 10$ gibi rakamları görebilecektir.