Chainlink Nedir?

Son yılların en popüler ve büyük çıkış gösteren coinini inceleyeceğiz. Chainlink coin nedir? Chainlik yorum ve gelecek açısından çıkabileceği fiyatlar hakkında bazı tahminlerde bulunacağız.

Chainlik Nedir?
Mastercard, Visa, Paypal ve Bitcoin gibi ödeme araçları olarak kullanılan bir çok büyük şirketin sistemlerine aracı olarak dahil olmayı hedefler. Ethereum alt yapısını kullanan ERC-20 Token’idir. Aynı zamanda yer aldığı sistemin eksiklerini tespit ederek onları tamamlamaya çalışır.

Chainlink’in en büyük özelliği, reel hayatta çalışan bir sistemi kendi çalışma çalışma şekli ile Blockchain teknolojisine aktarmasıdır. Bu sayede gerçek iş yapan bir çok firma ile anlaşma sağlayabilir. Hatta Blockchain ve diğer Kripto paraların adını daha fazla insana duyurabilirler.

Chainlink’te kriptoda yer alan madencilik sistemine benzer bir yaklaşım vardır. Merkezsiz platformunda SLA adı verilen verileri toparlayıp Blockchain üzerine kullanır ve bunun sonucunda bu işleme destek olan kişilere LINK adı verilen token ile ödeme yapar

Chainlink

Chain link coin yorum

  • Fiyat grafiğini incelediğimizde, bir çok coin’in yeni ATL’ler yaptığı dönemde Chainlink’in yükseldiğini ve halen daha yükselmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu ne kadar sağlam bir yatırımcı kitlesi olduğunu ve Bitcoin‘e aldırmadan nasılda güçlü olup yükseldiğini göstermektedir.
  • Chainlik Google ile yaptığı anlaşma sayesinde, kripto sektörü dışından da bir çok yatırımcı almıştır. Başlı başına google gibi bir dev ile bile bir anlaşma yapmış olması gerçekten çok sansasyonel bir olaydır.
  • 16. Sırada bulunan Chainlik zaman içerisinde kendini hep ilk 10 arasında bir yere atmak isteyecektir.
  • Şu anki tarih itibari ile piyasada dolaşan token sayısı 350.000.000 adettir. Token sayısı, gelecekte maksimum 1.000.000.000 adet olacaktır. Buradan da görüyoruz ki piyasada dolaşmayan da bir haylı fazla LINK bulunuyor. Zaman içerisinde piyasaya sürülmesi sonucunda fiyatı düşürebilir.
  • Şu şekilde bir Chainlink fiyat tahmini yapabiliriz: 4,5 Dolar’lık eski zirvenin aşılması halinde 10 dolar gibi rakamlar görülebilir. Ancak diğer coinlerin fiyatına baktığımızda bir çoğu çok düşük seviyelerde sizce bu riskli almaya değer mi?

Chainlink nereden satın alabilirim?

LINK token, genellikle çok fazla alım satımın yapıldığı bir coin olduğundan neredeyse dünyada yer alan bütün borsalarda bulunmaktadır. Eğer alım yapmak istiyorsanız Paribu veya Binance borsalarından alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.