Cardano’dan Bitcoin ve ADA Tahminleri

Bitcoin bu yaz döneminde oldukça inişli çıkışlı bir performans gösterdi. Bu performans neticesinde birçok kişi Bitcoin’e yatırım yapma konusunda tereddüt halindeyken bu sebeple de birçok kişi yatırımlarını da çekti. Fakat Bitcoin bu ay itibariyle tekrar 50.000 dolar seviyelerine yükseldi. Capo takma adıyla tanınan kripto para yorumcusunun Twitter üzerinde tam olarak 148.000 takipçisi bulunuyor. Yaptığı analizlerin tutma oranıyla sürekli gündeme gelen Cardano bu konuda oldukça uzman. Çünkü Bitcoin sert düşüş yaşadığı vakit tekrardan 50.000 dolar seviyelerini göreceğini söyleyen birkaç uzmandan biriydi ve bu tahmini de tutmuş durumda.

Cardona ilk tahminini Bitcoin için yaptı. 50.000 dolar seviyesine yaklaşan Bitcoin’in bu yükselişini yerel bir zirve olarak nitelendiren Capo artık Bitcoin’in düşme potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu ifade ediyor. Bitcoin’in önümüzdeki ay içerisinde 35-40 bin dolar seviyesinde kalacağını ifade eden Capo bunun olumsuz bir durum olmadığını da ifade ediyor. Sonrasında ciddi bir yükseliş yaşamasının da mümkün olduğunu ifade eden Cardona’ya göre bunun için de belli bir süre beklemenin de gerekeceğini ifade ediyor. Fakat bunun çok uzun sürmeyeceğini de tahmin ettiğini söyleyen Cardona’ya göre Bitcoin 35-40 bin dolar seviyelerindeyken almak oldukça mantıklı olacak. Capo Bitcoin için sözlerini de uzun vadede kazandırma olasılığını hala çok yüksek olduğunu söyleyerek bitirdi.

ÖNEMLİ!  Milyarderden Altcoin Yorumları

Capo’nun bir diğer analizi de son günlerin oldukça popüler olan altcoini olan ADA için oldu. Ağustos ayında 2.5 doları gören ADA gün itibariyle 2.1 dolar seviyelerinde Capo’ya göre ADA’nın bu düşüşü daha devam edecek. 1.85-1.90 seviyelerini görmesi mümkün olan ADA, Capo’ya göre daha da düşebilir. Fakat bu düşüş uzun süreli bir düşüş olmayacak. Capo bu konuda oldukça iddialı. Birçok analiz gibi ADA’nın oldukça ciddi bir ivme yakalayacağını düşünüyor. Capo’ya göre ADA 2022 yılına kadar 10 dolar seviyelerini görecek. Yani yaklaşık 2 dolardan ADA alan bir kişi yatırımı sayesinde parasını tam 5 katına katlayabilir.