Bittorrent coin yorum

Zübeyde AKSOY :
Hocam Merhaba,
Bir süredir çok fazla gündemde olmayan bittorrent coin hakkında ne düşünüyorsunuz. Projesi hakkında çok bilgim yok. Ancak sırf Justin SUN gibi birinin ilişkisi olduğundan dolayı almayı düşünüyorum. Geçmişte projelerini nasıl uçurduğunu hep beraber izledik. Üstelik BTT Coin henüz kayda değer bir yükselişte yapmış değil. Lütfen bittrrent coin yorumu yapabilir misiniz? Genel anlamda proje, analiz ve zirve fiyat tahmini gibi bizi heyecanlandıran şeyler söyleseniz yeterli olur 🙂

Sayın Zübeyde AKSOY ;
Bittorrent coin hakkında ben de aynı şeyleri düşünüyorum. Benim de sürekli radarımda olan bir projedir. Sadece Justin SUN gibi birinin liderliği olmasından dolayı bile alınabilir. Geçenler de kendisi Warren Buffot gibi biri ile yemek yemişti. Bunula birlikte düşük sats olarak değerlendirdiğimiz BTT Coin rakiplerine göre sağlam durarak çok fazla değer kaybetmedi. Bu bile projeye ne kadar güven duyulduğunun işareti olabilir.

BTT Bittorrent coin nedir?

Bittorrent coin, yine bir Justin SUN projesi olan Tron’un alt yapısında çalışacak bir şekilde kurulmuştur. 2001 yılından beri zaten kullanılan Bittorent için için hazırlanmıştır. Kripto paralar yokken bile Bittorrent ağı kullanılıyordu. Bununla birlikte internet üzerinde kullanılan ilk merkezsiz ağlar arasına girerek tarihe geçmiştir. Aslında genel kripto paraların en önemli kuruluş amaçlarından biri olan merkezsiz olma özelliğini çok önceden gerçekleştirmiştir.

BTT, TRON platformu üzerine inşa edilmiş bir TRC-10 token’ıdır. 2001 yılında başlatılan BitTorrent protokolü ile entegre çalışmak üzere tasarlanmıştır. BitTorrent, internetin ilk merkeziyetsiz ağlarından biri ve aylık 100 milyondan fazla kullanıcısıyla en popüler ağlarından biri olmaya devam ediyor.

BTT Coin’in en büyük amacı, yapılan dosya paylaşımlarının verimliliğini arttırmaktır. Dosya indirme ve yükleme işlemleri sırasında yapılan ödemeler de BTT tarafından yapılabilecektir.

Bittorent coin fiyat tahmini

Dolaşan arzı şu anda 212.116.500.000 adettir. Pundi, dent gibi düşük sats coinlere rakip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu tarz coinler arasında piyasa düşerken daha sağlam yerinde durduğunu söyleyebiliriz. Şu anlık dolaşım miktarında herhangi bir problem olmamasına rağmen, coinmarketcap verilerine göre gelecekte arzı 990.000.000.000 adet olacağı yazılıyor. Bu gerçekten rakamsal olarak bakıldığında oldukça ürkütücü bir sayıdır. Tabii yeterli arza ulaşılmadığı takdirde bu rakamlar serbest kalmayacaktır.

Yüksek hacimli bir boğa durumunda BTT coin ne kadar yükselebilir?
Rakiplerine göre çok daha yeni bir coin olduğundan, olası bir boğa durumunda daha az direnç bölgesi oluşacağından kolay bir şekilde zirvesine ulaşacaktır.

Şu anda BTC paritesinde 4 sats civarında seyreden BTT Coin’in direnç bölgeleri sırasıyla ; 5, 10 ve 20 sats’dır. Bu bölgelerin aşılması durumunda ise arzda herhangi bir değişiklik de olmazsa önü açık olacaktır. Yüksek hacimli bir boğa koşusunda ise 150 200 sats civarını görebilir. Dolar olarak bir tahminde bulunacak olursak, 0,1 dolara çıkabileceğini düşünüyoruz.