2020 Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin ile ilgili çok sayıda görüş bildiren yatırım uzmanının düşüncelerine dayanarak, gelecek açısından aslında çok farklı senaryoların olmadığını ve bir çok kişinin aynı şekilde düşündüğünü belirledik. Tüm bunların sonucunda da aslında sadece 2 rakamın fazla konuşulduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin uzun vade gelecek fiyat tahmini

En çok tahmin edilen 2 rakam 50000$ ve 200000$’ın gelecek açısından önemi çok büyük. Biz de bu rakamlara dayanarak 2 farklı senaryonun olabileceğini düşünüyoruz.

1.Bitcoin yavaş yavaş zamana yayılarak yükselir
Bu tahmine göre çok yavaş bir şekilde emin adımlarla yükselir ve 200000$ olan hedefine ulaşır
2.Bitcoin çok sert çıkar
Çok sert çıkış yapması durumunda 2017 yılına benzer bir senaryo görebiliriz. Hiç beklenmeyecek çıkışlar yaparak çok hızlı yükselir. İlk hedefi olan 50000$ a ulaşır ve daha sonra bir sonraki boğaya kadar düşüşler yaşar.

Aşağıda da gelecek açısından olabilecek bir senaryonun çizimi gerçekleştirilmiştir.İlk olarak 50000$ olan hedefine ulaşır daha sonra bir düzeltme yapar ve büyük hedefi 200000$ yolculuğuna doğru hareket eder.Olası en iyi bitcoin fiyat tahmininin bu şekilde olduğunu düşünüyoruz

Bitcoin fiyat tahmini grafiği
Bitcoin fiyat tahmini grafiği

Bitcoin asıl hedefi olan 200000$’a ulaştığında sert hareketler yapmayabilir!!

Yatırım danışmanlarının ortak bir görüşü daha var. Bitcoin’in 100000$ gibi rakamların üzerine ulaşması halinde daha stabil gideceği düşünülüyor. Bu rakamlara ulaşması halinde de zaten marketcap’ın yüksek rakamlara geldiğini düşünürsek hareket ettirmesi de büyük yatırımcılar için oldukça zor olacaktır.

Bitcoin yapı itibari ile yükselmeye evrilmiştir
Bitcoinin tasarlanma biçimi de zaten yükselmeye yönelik olduğundan elinde sonunda uzun vadede yükselecektir. Eğer yatırımcıysanız ve yüksek fiyattan aldığınızı düşünüyorsanız sabırla bekleyin, en umutsuz olduğunuz anda Bitcoin sizlere kendini gösterecektir.

Bitcoin neden yükselmek zorundadır?

  • Dünyada toplam bulunacağı miktar sınırlıdır.
  • 21.000.000 olan maksimum piyasa adetine yaklaştığında, üretimi zorlaşacaktır.
  • Sürekli talep görür.
  • Merkezi olmayan bir yapıya sahiptir
  • Kime ait olduğu belli değildir
  • Siz istemedikçe kimse sizin ne kadar Bitcoin’iniz olduğunu bilemez
  • Dünyanın herhangi bir yerinden Bitcoin’lerinizi istediğiniz gibi çekip satabilirsiniz.

Yukarıda yazdığımız maddelere dayanarak en iyi bitcoin tahminlerinin bu şekilde olduğunu düşünüyoruz. Sizlerin de Bitcoin gelcek fiyat tahmininiz var ise yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.