Bitcoin Cash nedir

Zehra GÜLEÇ :
Hocam Merhaba, Bitcoin cash isimli coin sürekli yükseliyor. Sizce bu seviyelerden almak doğru mudur? Büyük zirve olarak nereleri görebilir? Ne zaman baksam hacim profili hep yükselerek gidiyor. Bir kaç arkadaşım da tavsiye etti. Ancak piyasada henüz yükselmemiş coinler varken almakta hiç mantıklı gelmiyor.

Zehra GÜLEÇ Merhaba,
Bitcoin cash oldukça büyük bir market ve hacim profiline sahip bir tokendir. Bununla birlikte güçlü fanları bulunmaktadır. Ancak seninde söylediğin gibi şu anki fiyatı ile kıyasladığımızda dipten 3x yapmış görünüuyor. Daha fazla yukarıları da çıkabilir. Ancak şu an piyasada hiç yükselmemiş projeler varken Bitcoin Cash almak mantıklı gelmedi. Yine de yatırım tavsiyesi yapmadığımız için karar senindir.

Bitcoin Cash nedir?
Arada herhangi bir üçüncü kişi dahil olmadan sanal para transferinin gerçekleşmesini sağlayan bir projedir. Aslında Blockchain ve bitcoinin devam niteliği taşıyan bir sistemdir. Bitcoin cash Bitcoin ve blockchain’in bir kolunu temsil etmektedir.

Bir dönem elinde Bitcoin tutan kişiler ödül olarak aynı miktarda Bitcoin cash kazandılar. Kendisi de bir dönem bölünerek Bitcoin sv adı altında farklı bir proje daha piyasaya gelmiştir. Hatta elinde bitcoin sv bulunduran kişiler bu projenin gerçek bitcoin’in kurucusu ile aynı kişi olduğunu savunmaktadır. Bu belirsizlik bitcoin sv fiyatına sürekli katkı sağlamaktadır.

Bitcoin Cash Yorum

İnsanlar genel olarak projelerin fiyatları ile ilgilendiği için bitcoin cash fiyatı hakında da bir kaç tahminde bulunacağız. Çalışma biçimi adetleri ile adeta Bitcoin’in neredeyse aynısı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak daha sonra ve daha teknolojik bir biçimde üretildiğinden bir çok anlamda daha üstündür. Bitcoin’in tek avantajı ilk üretilen bir kripto para olmasıdır.

Gelelim şimdi Bitcoin cash hakkındaki fiyat tahminimize. Şu anda yaklaşık olarak 170 dolar civarlarından 450 dolara çıkan projenin zirvesi 4500 dolar civarı olarak görünüyor. Bir çok projeye ile kıyasladığımızda zirveye göre oldukça iyi durumda görünüyor. Hacim durumuna da baktığımızda eskiye göre çok daha yüksek. Bu durumda eski zirvesinin kolayca geçilebileceğini düşünüyoruz. Olası bir yükseliş senaryosunda 10000$ gibi rakamları görebilir. Piyasa hacminin çok yüksek olması diğer altcoinler gibi sürprizler yaşatmasına engel olabilir.