Bitcoin Alacaklara Tavsiyeler

Paramıza değer katmak ve enflasyondan gelecek olumsuz etkilerden korunmak için yatırım yaparız. Geleneksel yatırım yöntemi olan altın birçok kişi tarafından güvenli liman olarak görülmektedir. Bunun yanında döviz yatırımı da birçok kişi tarafından mantıklı olarak görülmekte ve tercih edilmektedir. Fakat yeni para birimleri daha fazla kazandırmakta ve gün geçtikçe hacimlerini arttırmaktadır. Yeni teknolojinin ürünleri olan kripto paralar da bunlardan biridir. Kripto paraların da en önemlisi olan Bitcoin gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Durum böyle olunca birçok kişi Bitcoin yatırımı nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor.

Bitcoin hakkında bilinmesi gereken önemli detaylar

Bitcoin satın almak düşünüldüğü kadar zor değildir. Kripto para borsaları veya direkt olarak Bitcoin satımı yapan web siteleri ve firmalar üzerinden Bitcoin satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken herhangi bir borsaya kayıt olmanız ve para yatırmanızdır. Daha sonrasında Bitcoin alabilirsiniz. Fakat Bitcoin alırken ve aldıktan sonra bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

  • Paranızın yettiği kadar Bitcoin alabilmeniz mümkündür. Minimum 1 bitcoin almanız gerekmez, isterseniz 0.000001 Bitcoin alabilirsiniz.
  • Bitcoin yatırımı geleneksel yatırım yöntemlerine göre çok daha fazla risk taşımaktadır. Bunun yanında kar oranı oldukça yüksektir.
  • Bitcoin, diğer piyasalar gibi bir piyasaya sahip olduğu için hangi yöne doğru hareketleneceği kimse tarafından kesin olarak bilinemez.
  • Diğer yatırım araçlarında yapıldığı gibi Bitcoin’de de grafikler incelenmeli, analizler yapılmalı ve çıkarılan sonuçlara göre hareket edilmelidir.
  • Bitcoin hakkında çok fazla bilgiye sahip değilseniz yüksek tutarlı yatırımlar yapmanız tavsiye edilmemektedir. Piyasayı öğrenmek için başlarda küçük miktarlarla giriş yapabilirsiniz.
  • Uzun vadeli yatırımlar için paranızı borsada barındırabilseniz de, tavsiye edilen sanal cüzdanlarda muhafaza edilmesi yönündedir.
  • Bitcoin piyasasının hiçbir zaman kapanmadığını, 7/24 aktif olduğunu unutmayın. Bitcoin’i döviz ve altından ayıran en önemli özelliklerden biri de budur.
  • Kısa ve orta vadeli yatırımlar için bu borsanın diğer borsalara benzemediğini unutmayın. Volatilite oldukça fazla olduğu için birkaç dakika içerisinde paranızın yarısını kazanabilirsiniz de, kaybedebilirsiniz de.

Bitcoin Uzun Vadeli Yatırım

Bitcoin alıp uzun bir süre bekletmek istiyorsanız, yine Bitcoin alımınızı borsalardan yapabilirsiniz. Ancak birçok uzman Bitcoin varlığınızın uzun süre borsada tutulmasını önermez. Bunun sebebi düşükte olsa borsaların bazen dolandırıcılık vakalarıyla karşı karşıya kalmasıdır. Bunun önüne geçebilmek için sanal bir Bitcoin cüzdanı oluşturabilir ve paranızı orada barındırabilirsiniz.

Sanal cüzdanları çevrimiçi veya çevrimdışı olarak tercih edebilirsiniz. Bunun yanında ücretsiz olarak alabileceğiniz ve ek özelliklerle birlikte ücretli olarak da alabileceğiniz cüzdanlar bulunmaktadır. Fiziksel bir cüzdan satın alırsanız, bunun içerisinde bitcoin barındırabilir ve Bitcoin ile alışveriş yapabilirsiniz.

Bitcoin güzel bir yatırım yöntemidir ve işi bildikten sonra paranıza para katlayabilmenize olanak sağlamaktadır. Umarız siz de en kısa süre içerisinde Bitcoin yatırımınıza başlar ve istediğiniz rakamlara kolayca ulaşırsınız.