Bingbon Borsası Nedir?

Bingbon borsası kripto para odaklı bir türev araç borsasıdır. Günlük ticaret hacmi 1 milyar doların üzerinde olan bu borsa 2018 senesinde Singapur’da kurulmuştur. Bu borsada Türk Lirası ile dijital para alınıp 150 kata kadar kaldıraç oranı ile işlemler yapılabilmektedir. Yeni sayılabilecek bir borsa olmasına rağmen işlem hacimleri bakımından oldukça ön plandadır. En hızlı büyüyen kripto para borsalarından biridir. Kuruluşun temel amaçlarından biri ise; Avrupa, Pasifik Asya ve Kuzey Amerika’daki pazarlarını büyütmektir. Yalnızca kripto paralar ile işlem yapılmamakta aynı zamanda Forex, emtia ve çeşitli endeksler ile de işlem yapılabilmektedir.

Bingbon piyasasında 300 binden fazla hesap bulunmaktadır. Eş zamanlı olarak kopya işlemler ve demo işlemler gibi özelliklerin kullanımını basitleştirmek ve daha anlaşılır bir düzeye indirmek bu kuruluşun bir diğer amacı arasında yer almaktadır. Bingbon özellikle son zamanlarda Vietnam ve Tayvan gibi ülkelerde de bilinirliğini ön plana çıkarmaya çalışmakta ve hizmetini genişletme adına çalışmalar yürütmektedir. Bingbon borsasının arkasında birçok dünyaca tanınmış finans kuruluşu, teknoloji devi, VC firmaları bulunmaktadır. Bingbon her ne kadar yeni bir kuruluş olsa da iş ortakları oldukça deneyimli ve kilit isimlerden oluşmaktadır. Çoğunlukla şirket, çapraz ve izole marj opsiyonları ile beraber kalıcı sözleşmeler sunmaktadır.

Bingbon kullanıcılarının şirkete dair en beğendikleri noktalardan biri demo işlemlerdir. Yatırımcı borsaya üyelik işlemlerini yaptıktan sonra, borsa söz konusu üyeye otomatik olarak demo işlemler yapabilmesi adına 100.000 VST tanımlamaktadır. VST bir nevi sanal USDT görevi görmektedir. Bingbon merkezli bir tokendir. Bu tokenin gerçek bir değeri bulunmamaktadır. Yalnızca demo işlemlerde kullanılabilir ve geri alınamaz. Demo işlemler borsaya, alın ve satım işlemlerine alışmanın oldukça yararlı bir yoludur. Bu sayede işlemler daha hızlı, daha bilinçli bir şekilde yapılabilecektir. Bingbon borsası kullanıcılarına oldukça çeşitli kaldıraç seçenekleri de sunmaktadır. Bingbon yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre kullancılar BTC/USDT sözleşmelerini 150 kata kadar kaldıraç kullanarak yapabilir. Bu oran kripto para birimleri arasında en üst seviye konumundadır.