Analistlerden DOGE Tahminleri

Dogecoin için hareketli günler yaşanıyor. Doge 2.0’ın davasıyla uğraşan ve bu sahte coinin ismininin değişmesi, Doge markasına zarar vermemesi için uğraşan Dogecoin için aynı zamanda bir yükseliş ivmesi bekleniyor. Son zamanlarda ortalama olarak 0.25 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin’in 2 dolara geleceği gibi internette birçok yorum mevcut. Fakat tabii ki bunlar çok da gerçekçi tahminler gibi durmuyor çünkü Dogecoin zaten çok büyük bir atak yaptı ve yakın zaman içinde de yine böyle insanları oldukça şaşırtan bir atak yapması beklenmiyor. Dogecoin’in artık troll altcoin sınıfından geçtiğini düşünen analizcilere göre Dogecoin artık diğer coinler gibi tahmin edilebilir seviyede rakamları görecek.
Birçok analist de Dogecoin hakkında analizlerini paylaştı. DigitalCoinPrice 2021 sonlarına doğru Dogecoin’in 0.38 doları görmesini bekliyor. 2025 tahmini 0.76 dolar ve 2028 tahmini de 1.18 dolar. Wallet Investor ise Dogecoin’in 1 yıl içinde 0.58 dolara ulaşacağını 5 yıl sonunda da 1.67 doları göreceğini düşünüyor. Coinpedia ise sadece bu yıl sonu için tahminde bulundu ve 0.97 tahminini yaptı. Bu oldukça iddialı bir tahmin çünkü DigitalCoinPrice dahi 2028 yılında ancak 1.18 doları göreceğini ifade etmişti. CoinPriceForecast de Dogecoin’in bu seneyi olduğu gibi kapatacağını yani 0.25 dolar ile kapatacağını ifade ederken 2025 tahmini 0.72 dolar ve 2028 tahmini 0.80 dolar.
Yani tahminlere baktığımız vakit aşağı yukarı aynı tahminler üzerinde olduklarını söyleyemiyoruz. Her analizcinin farklı görüşleri mevcut. Kimi 0.25 dolar tahmini yaparken kimi de yıl sonu için 0.97 dolar gibi oldukça iddialı tahminler yapıyor. Tabii ki bu tahminlerin tutup tutmayacağını zaman gösterecek. Fakat üreticilerinin tamamen şaka amaçlı üretmiş olduğu bir coinin şu anda en popüler altcoinlerden bir tanesi olması da oldukça ilginç bir durum olarak ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra Elon Musk’ın da dogecoin ve kripto para piyasası için yapacakları da merakla takip ediliyor.