Ampleforth Coin (AMPL)

Kripto paralar, volatilitesi yüksek yatırım araçlarıdır. Neredeyse tüm kripto paraların arz değerleri sabittir ve üretilen kripto para miktarı gün geçtikçe azalmaktadır. Bitcoin Halving ismini verdiğimiz durum da buradan yola çıkarak oluşmuştur.  Fakat kripto paraların aralarında arzı talebe göre değişkenlik gösteren bir altcoin bulunmaktadır. Ampleforth (AMPL) ismi verilen bu kripto para birimi, diğer kripto paralara göre farklı özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekmektedir.

Ampleforth (AMPL) Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, diğer varlıklardan farklı bir arz sistemi geliştiren Ampleforth, sadece kripto paralarda değil altın ve diğer varlıklar gibi sabit arzın yanında talebe göre arz miktarını değiştirebiliyor. Yeni ve çağ atlatan bir yöntem olan bu yöntemle yüksek enflasyon ve deflasyon karşıtı bir sistem oluşturulmuş oluyor. Ayrıca AMPL, Ethereum blockchain ağında ERC-20 token olarak hizmet veriyor.

Esnek arz sistemini anladığımıza göre Ampleforth altcoininin güvenli bir transfer aracı ve parayı koruma aracı olarak görebilirsiniz. Asıl amacı da bu olan Ampleforth, her türlü yatırımcıya birçok avantaj sunabiliyor.

Ampleforth (AMPL) Yorum ve Fiyat Tahminleri

Henüz gelişme aşamasında olan bu kripto para birimi, belirli bir hacim seviyesine ulaşmadan önce nasıl bir yol izleyeceğini söylemek oldukça zor. Ani hareketlerde esnek arz yöntemi sayesinde kendine sürekli bir denge kuran ve ortalama fiyatı 1-3 $ aralığında olan bu kripto para için beklenmedik yükselişlerin geleceği pek söylenemez. Bunun sebebi biraz daha stable coinlere yönelmesi ve benzer mantıklı hareket etmesidir. Bunun yanında tamamen bir stable coin değildir ve asıl amacı BTC, ETH gibi kripto paralarda mevcut olan yüksek volatiliteyi azaltmaktır.

Fiyatının ne kadar daha artacağı veya azalacağı hakkında bir şey söylemek zor ancak bu piyasada tutunmayı başarabilirse çok iyi bir değişim aracı olacağı şüphesiz.

Ampleforth (AMPL) Nereden Alınır?

AMPL Coin almak isterseniz yabancı kripto para borsalarına giriş yapabilirsiniz. Henüz ülkemizdeki borsalarda bulunmayan bu kripto para, BitFinex, KuCoin gibi borsalarda dolar ve bitcoin üzerinden alınabiliyor.

Kripto paralar sıralamasında daha ilk 50’nin içinde bulunmadığı için birçok borsa tarafından listelenmiyor. Ancak önümüzdeki zamanlarda bir trendi yakalayabilir ve hacminde yükseliş yaşayabilirse birçok borsada AMPL’yi görebiliriz.