Altcoin nedir?

En basit hali ile Altcoin Bitcoin dışındaki tüm kripto paralara verilen isimdir. Sözlükteki anlamı ise zaten Bitcoin Alternatifi şeklindedir. Ancak piyasadaki Altcoinlerin bir çoğu güvenilir değildir. Bu nedenle yatırım yapacağınız projeyi iyice araştırmalısınız.

Altcoinler Bitcoin’den daha mı kötüdür?

Günümüzde aslında Bitcoinden; proje, hız, işlem kapasitesi gibi bir çok konuda daha üstün Altcoinler bulunmaktadır. Ancak Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısı ,piyasanın ilk kripto parası olması ve herhangi bir sahibinin olmaması sektörün lideri haline getirmiştir.

Total Marketcap
Total Marketcap

Altcoin marketcap nedir?

Şu anda Dünyada Bitcoin dışında bulunan tüm kripto paraların toplam piyasa değeridir. Zaman zaman para Bitcoinden Altcoinlere geçtiğinde Altcoin marketcap’de hızlı bir artış meydana gelir. Böyle durumlarda altsezon geldi gibi tabirler kullanılır.

Altcoin marketcap ne işimize yarar?

Aslında sıradan bir borsa yada kripto para grafiği gibi trendler, grafikler çizer. Kırılımlar olduğunda sert kripto para hareketleri görülür. Zaten genelde Kripto Para Dünyasında bulunan tüm Altcoinler beraber iner ve beraber çıkar.

Altcoin dominance nedir?

Bitcoin ile Piyasada bulunan tüm Altcoinlerin toplam piyasa değerlerinin karşılaştırılması ile oluşur. Para Bitcoinden çıkıp diğer kripto paralara geçiyorsa eğer Altcoin dominance düşer ve altcoin boğası gelir. Altcoin dominance düşer ve Bitcoin yükselir ise de Bitcoin boğası gelmiş olur.

Altcoin dominance da normal bir coin gibi grafikler çizer. Kırılım, üçgen, tobo gibi grafikler de yaparak trendler çizer. Breakout ve kırılım durumlarında ise ani yükselişler ve düşüşler yapabilir

Total Marketcap nedir?

Total marketcap ise kısaca Bitcoin ve Tüm diğer kripto paraların toplam piyasa değerine verilen isimdir.

Altcoinler ve Bitcoin beraber yükselebilir mi?

Piyasada bulunan tüm Altcoin ve Bitcoinlerin yükselmesi ancak güçlü bir yeni para akışında sağlanır. Böyle durumlarda Dominance değişmeden piyasada yer alan tüm jetonlar rahat bir şekilde yükselir.Piyasada çok az rastlanan bu durumda çok hızlı yükselişler meydana gelir ve bir anda bu sektöre yatıran kişiler çok zengin olabilir