ABD Devi Walmart Kripto Para Yöneticisi Arıyor

Son günlerde dijital para piyasasında yukarı doğru bir hareketlenmenin olduğu görülmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük işverenlerinden biri olan perakende devi Walmart, blok zinciri ve dijital para için bir yönetici istihdam edeceğini duyurdu.
Amerika’nın en büyük perakende ve özel şirketlerinden biri olan Walmart, dijital paralar ve blok zinciri ürün lideri pozisyonunda istihdam edilmek üzere bir yönetici arayışında olduklarını duyurdu. Duyuruda yapılan iş tanımına göre Walmart, kripto para stratejisini geliştirmek amacıyla bu alanda uzman, yetkin bir personel aranmaktadır. Ayrıca yayımlanan ilanda bu pozisyon için istihdam edilecek kişinin dijital para birimleri ile iş birlikleri yapması, kripto para birimi alanında yatırım yapması gerekmektedir. Walmart mevcut durumda kripto para ile ödeme kabul etmemektedir. Bu iş ilanından sonra kripto paralar ile ödeme kabul edip etmeyeceği şimdilik merak konusu.
İş ilanında yer alan bir diğer bilgi ise çalışma yeridir. Mevcut pozisyonda çalışmak isteyen kişi Amerika Birleşik Devletleri’nin Arkansas eyaletinde çalışmayı kabul edecektir. Ayrıca istihdam edilecek personelin blok zinciri ve kripto para sistemlerini geliştirmeli, 10 senelik ürün yönetimi ya da teknoloji tecrübesine sahip olması istenmektedir. Esasında bakılacak olursa Walmart ürün geliştirme konusunda becerikli, vizyoner bir lider aramaktadır. Walmart’ın istihdam edeceği kripto para uzmanının şirkete ne gibi katkılar sağlayacağı ya da şirketin bu yönde ne gibi yenilikler yapacağı şimdilik merak konusu. İlerleyen dönemlerde birçok önemli şirketin benzer adımlar ile adından söz ettirmesi beklenen gelişmeler olarak görülmektedir.
Walmart şirketi hakkında biraz daha detaylı bilgiler vermek yerinde olacaktır. Walmart 1962 senesinde Sam Walton tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Arkansas eyaletinde kurulmuş perakende mağazalar zinciridir. Amerika’nın neredeyse her eyaletinde mağazası bulunmaktadır. Şirket 2007 senesinde Fortune dergisine göre Amerika’nın en büyük yatırımlarını yapan 500 şirket arasında yer almıştır. Walmart tam anlamıyla bir perakende devidir. 2 milyonu aşkın çalışan sayısı, 4 bini aşkın şubesi ile İngiltere, Japonya, Meksika, Kanada ve Çin dahil olmak üzere 15 ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir.