5 Fan Token Açıklandı

Fan tokenler özellikle bu yaz döneminde oldukça ön plana çıkmış durumda. Bu konuda gelişmelerin ilerleyen dönemlerde artması da bekleniyor. Özellikle futbol kulübü taraftarının hem kulübe destek olması açısından hem de birçok avantajdan yararlanması açısından bu fan tokenlara olan talepte ciddi bir artış var. Bu yazıda da ilk 5’te yer alan fan token’ı inceleyeceğiz.

Paris Saint-Germain Fan Token (PSG)

Socios ile PSG arasında yapılan anlaşma sonucu ortaya çıkan PSG Fan Token’ın an itibariyle toplam arzı 20 milyondur. Özellikle Messi transferiyle bu senenin flaş takımı haline gelen PSG aynı zamanda dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak gösterilen futbolcunun maaşının da bir kısmının PSG Token ile ödeneceğini de dile getirdi.

An itibariyle PSG 35.52 USD’den işlem görüyor ve 100,000,000 USD’nin üzerinde de bir piyasa değerine sahip.

Barcelona Fan Token (BAR)

Toplam arzı 40 milyon olan Barcelona Fan Token yani Bar’ın piyasa değeri bu yaz transfer döneminde biraz düşüş göstermiş durumda. Yaşadığı maddi sıkıntılar sebebiyle flaş transferlere imza atayaman Katalan ekibi bunun yanı sıra Messi’nin de Psg’ye transfer olmasıyla birlikte zor günler geçiriyor.

Bunlara karşın BAR piyasa değeri oldukça iyi ve 21.28 USD’den işlem görüyor.

Galatasaray Fan Token (GAL)

Toplam arzı 10 milyon olan Galatasaray Fan Token listede yer alan tek Türk takımı. Fenerbahçe Fan Token da geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı fakat henüz Galatasaray Fan Token kadar listede ilk 5’e girecek durumda değil. Avrupa Ligi’ne kalması durumunda GAL’ın değerinin daha da yükselmesi bekleniyor.

AC Milan Fan Token (ACM)

Toplam arzı 20 milyon olan AC Milan Fan Token da listede yerini aldı. Şu anki fiyatı 8.85 dolar olan ACM’nin özellikle Milan’ın Şampiyonlar Ligi maçlarında alacağı galibiyetlerle birlikte daha da yükselmesi olası.

Juventus Fan Token (JUV)

37.83 USD işlem gören ve 17.2 milyon dolar seviyesine olan JUV’un da bu seneki fiyat artış ve azalışı Şampiyonlar Ligi’ne bağlı gözüküyor.